1-3 με ανατροπή για την Πελλάνα του Μαντζούνη στην Μάνδρα!

Έπαιξε και σήμερα βασικός πια ο Ηλίας Αναστασάκος στην εξαιρετική Ένωση Πελλάνας!

Μεγάλη νίκη στην Μάνδρα επί του Μανδραϊκού, που έχει όμως πια αποδυναμωθεί πολύ, και με ανατροπή παρακαλώ, σήμερα για την ομάδα του Αλέκου Μαντζούνη.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ΑΕ Πελλάνας Καστορείου πήρε μία πολύτιμη νίκη μέσα στη Μάνδρα.

Το σκορ άνοιξε για τους γηπεδούχους ο Κούστας στο 27′. Αυτό μάλιστα ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι ποδοσφαιριστές του Μαντζούνη ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση. Αρχικά, ο Παναγιωτίδης στο 56′ έφερε το ματς στα ίσα. Ένα λεπτό αργότερα ο Κοτσοβός ολοκλήρωσε την ανατροπή για τους φιλοξενούμενους και το τελικό 3-1 έγραψε ο Ντιατά στο 83′.

Ζέστας (Λέσβου), Κοτζαμανίδης, Καρακελές (Πειραιά), οι καλοί ρέφερι του αγώνα.

Μανδραϊκός: Πορανίδης, Καλαματιανός, Κατσίκιας (80′ Βλαχόπουλος), Κωνσταντινίδης, Στρατάκης, Μαυρίδης, Μπούσης, Παντελίδης, Λελούδας, Μπόρι (55′ Στύλλα), Κούστας

ΑΕ Πελλάνας: Κραβαρίτης, Γενιτσαρίδης, Κοντογιάννης, Παναγιωτίδης, Τζιόλας (Εμέκα), Αναστασάκος Γιώργος, Γεωργαντάς (Σιγαλός), Πετζαρομαν, Ζαραφέτας, Κοτσοβός, Αναστασάκος Ηλίας (Ντιατά)