Τεράστια νίκη στην Άρτα ο μεγάλος Παναιγιάλειος!

Ο ιστορικός Παναγιάλειος έφυγε με το τεράστιο «διπλό» από την έδρα της Αναγέννησης  στην Άρτα μας, για την πρεμιέρα στον 4ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής επικρατώντας με 1-2!

Η Αναγέννηση μάλιστα είχε προηγηθεί, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Μανιώτη, η μπάλα δεν απομακρύνθηκε, και βρήκε στο χέρι του Σπίντζου, που στάθηκε άτυχος, με το διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι. Ο Αναστασιάδης ανέλαβε την εκτέλεση, και δε λάθεψε, γράφοντας το 1-0 για την αρτινή ομάδα. Ο Παναιγιάλειος προσπάθησε να αντιδράσει αλλά κοντά στο γκολ έφτασαν οι γηπεδούχοι με τον Ντε Μόρα(έδιωξε ο Ιωαννίδης).

Ο Παναιγιάλειος κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στις καθυστερήσεις, στην τελευταία φάση του πρώτου μέρους με τον Αφούσσι. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε δεύτερο γκολ, στο 62ο λεπτό, ανατρέποντας το σκορ με τον Μακρίδη. Η Αναγέννηση προσπάθησε να φέρει το παιχνίδι στα μέτρα της αλλά δεν τα κατάφερε ούτε όταν έπαιξε με παίκτη παραπάνω (αποβλήθηκε ο Σπίντζος στο 87′ για τον Παναιγιάλειο).

Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας): Μπακόλας (46′ λ.τρ. Μαλιζόγλου), Μπαντής (79′ Μπόκος), Κωστάκης (58′ Τσελά), Μυσιούδης, Σχισμένος, Γούλας, Ντε Μόρα, Μανιώτης, Σκανδάλης (58′ Παπανικολάου), Αναστασιάδης, Μπότσαρης (58′ Παπακίτσος).

Παναιγιάλειος (Γκέκας): Ιωαννίδης, Κουρτελέσης, Χατζηαντωνίου (86′ Μπούζντρα), Αφούσσι Σ., Σπίντζος, Αφούσσι Α., Ψωμαράς (67′ Ραπτόπουλος), Μακρίδης, Βλαχόπουλος (86′ Πλατυκώστας), Λιάτος, Βαλλιάνος (60′ λ.τρ. Κρεμίτσας – 86′ Ροδόπουλος).