Γ΄ Εθνική

Γ’ Εθνική: Χωρίς νικητή το ντέρμπι στη Μύκονο, «φωνάζει» για τη διαιτησία ο Πανιώνιος

Γ’ Εθνική: Στο ισόπαλο 1-1 έμεινε ο Πανιώνιος στο εκτός έδρας ματς με την Μύκονο, για την 22η αγωνιστική στον 4ο όμιλο.

Η ομάδα του Παπαπανάγη αν και προηγήθηκε, τελικά δεν κατάφερε να φύγει με το “τρίποντο” από το νησί των ανέμων. Έχασε έτσι έδαφος για την πρώτη θέση και την άνοδο. Όπως άλλωστε και οι γηπεδούχοι.

Το σκορ άνοιξε ο Ιστορικός στο 7′ με τον Μπρέγκου. Όμως πριν το φινάλε του ημιχρόνου ισοφάρισε ο Ζγκούρι για τους γηπεδούχους.

Οι κυανέρυθροι δεν είχαν ιδιαίτερα καλή εικόνα, ωστόσο έχουν έντονα παράπονα από την διαιτησία του Αλατσάκη.

Στα τελευταία λεπτά του αγώνα λίγο έλειψε πάντως ο Πανιώνιος να πετύχει το γκολ της νίκης, όταν η προβολή του Τσιμπόκα σταμάτησε στο δοκάρι.

Α.Ε. Μυκόνου (Παχατουρίδης): Ντούνης, Σπυρόπουλος (84′ Κέμπε), Ράγια, Μαντζανάς, Αρκούδας, Τράκας, Ζγκούρη, Μουρίκι (75′ Αχείμαστος), Βαλαβανόπουλος, Πινέιρο (91′ Στυλιανόπουλος), Παπαδόπουλος

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Παπαπαναγής): Αντωνόπουλος, Ξυγκόρος, Μίχος, Μπρέγκου, Πίσπας (78′ Γροντής), Σέχου (70′ Μούντριχας), Καρδάμης, Γκότοβος, Γκίνο, Λίμα (46′ Διονέλλης), Τσιμπόκας