Καλαμάτα

3-0 με τους βασικούς, τους έβγαλε και… 3-3 με Ομόνοια Αραδίππου η Μαύρη Θύελλα

“Πέταγαν” οι “βασικοί” της Μαύρης Θύελλας σήμερα  στο Καρπενήσι κόντρα στην Ομόνοια  Αραδίππου, εύκολα  3-0 (αντί  για… 6-0) ήταν στο ημίχρονο η Καλαμάτα, με σκόρερ τους Αρναρέλλη, Ρόβα και Τάτο -με φοβερή  εκτέλεση φάουλ- όμως στο  δεύτερο  μέρος μπήκαν όλοι οι μικροί, η ομάδα  μοιραία  “έπεσε” και έτσι οι Κύπριοι πήραν  τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα  και ισοφάρισαν (!)   σε 3-3!

Με τους  Ταΐρη, Μαβιγκά, Κωνσταντινόπουλο, Λουπάνο, Μπακαγιόκο στην άμυνα, Γκροζντάνιτς (ο νεαρός Κροάτης του Αστέρα Τρίπολης), Παπατόλιος, Αναστασόπουλος, Τάτος στα χαφ και Ρόβας με Αρναρέλλη στην επίθεση.

Δεν αγωνίστηκαν οι ανέτοιμοι ακόμη  Πασάς  και Βασιλόγιαννης.

Στο δεύτερο μέρος τώρα ο Σάκης Τσιώλης κράτησε σε όλο τον αγώνα για την Καλαμάτα  τους Ταΐρη, Λουπάνο και Γκροζντάνιτς, ενώ πέρασε στον αγώνα  τους  8 μικρούς που προαναφέραμε  Δηλαδή του Δρούγα,  Τσιγαρίδη,  Μουζάκη, Μούζο, Γιαννόπουλο,  Γκότση, Lukaszczyk, ένας ακόμη 15χρονος πιτσιρικάς, ο υπό δοκιμή Γαλεάδης και ο Αντεμάι.

Η Ομόνοια, που αγωνίζεται στην 2η κατηγορία Κύπρου και έχει ξεκινήσει νωρίτερα προετοιμασία, βρήκε τον τρόπο να μειώσει και να φτάνει στην ισοφάριση με τέρμα στο τελευταίο λεπτό, με το τελικό σκορ, όπως και προαναφέραμε.

Τέλος, επόμενο φιλικό προετοιμασίας για την Καλαμάτα είναι την Δευτέρα απέναντι στον Αιολικό.