Τοπικές Ενώσεις

Με σούπερ Κατσικοκέρη ο ΟΦΙ την κούπα στο Σούπερ Καπ!

Για τρίτη συνεχόμενη χρονιά ο ΟΦΙ κέρδισε το Κύπελλο στο Σούπερ Καπ του Λασιθίου!

Με χατ-τρικ του Νίκου Κατσικοκέρη κέρδισε με σκορ 3-0 τον ΑΟΑΝ και σήκωσε την κούπα.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

12′ Ψηλοκρεμαστό πλασέ του Αλμύρα άστοχο, πρώτη καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ.

13′ Σουτ του Μαρκάκη εκτός περιοχής, άουτ.

17′ Μακρινό σουτ του Χιντζίδη, από τα 25 μέτρα, η μπάλα περνάει ξυστά από το οριζόντιο δοκάρι του Σκάρπου, η πρώτη καλή στιγμή του ΟΦΙ.

21′ Νέα ευκαιρία του ΟΦΙ. Κόρνερ του Παπαδόπουλου, κεφαλιά – πάσα του Τζελέπη και σουτ του Αποστολόπουλου (από το σημείο του πέναλτι) μόλις άουτ.

23′ Ωραία ενέργεια και διαγώνιο δυνατό σουτ Παπαδόπουλου, εντυπωσιακή απόκρουση του Σκάρπου.

24′ ο Κατσικοκέρης σούταρε από μέσα δεξιά και ο Σκάρπος κράτησε απαραβίαστη την εστία του.

28′ 1-0. Εκτέλεση φάουλ του Αναστασόπουλου, ο Κατσικοκέρης πήρε την κεφαλιά κι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα ανοίγοντας το σκορ.

34′ Σουτ του Παπαδόπουλου έβαλε την κόντρα ο Γιούγκα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ

36′ Καλή ενέργεια και σουτ Καλογιαννίδη η μπάλα προσέκρουσε στα σώματα.

37′ Απευθείας φάουλ του Χατζόπουλου απόκρουσε εντυπωσιακά ο Τσάμης.

38′ Ο Μαρκάκης πλάσαρε από δεξιά, έδιωξε προσωρινά ο Τσάμης ξανά γυρίζει από δύσκολη θέση ο Κρουστιανός και έδιωξε ο Σέχου πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.

45′ Εκτέλεση φάουλ του Χατζόπουλου, κεφαλιά του Γιούγκα, μπλόκαρε εύκολα ο Τσάμης.

48′ Απευθείας φάουλ του Χιντζίδη, απομάκρυνε ο Σκάρπος.

52′ Ατομική ενέργεια του Αναστασόπουλου που βγήκε σε θέση φορ, αλλά σούταρε ψηλά άουτ.

66′ Ευκαιρία για τον ΟΦΙ. Κάθετη του Χρυσοφάκη, ο Μηνάς βγήκε τετ τα τετ και πλάσαρε, αλλά ο Σκάρπος απομάκρυνε τον κίνδυνο.

71′ Ο Μηνάς έκανε το γύρισμα και ο Χρυσοφάκης πιάνει το σουτ, ο Σκάρπος σωστά τοποθετημένος μπλόκαρε.

79′ Αντεπίθεση του ΟΦΙ με Χρυσοφάκη να βγάζει στο Μέμο, αυτός πλάσαρε και ο Σκάρπος έσωσε τον ΑΟΑΝ από τη 2η παραβίαση της εστίας του.

80′ Καλό σουτ του Χατζόπουλου εντός περιοχής, έδιωξε δύσκολα ο Τσάμης.

84′ Ο Κατσικοκέρης έπιασε φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής με την μπάλα να φεύγει ελάχιστα εκατοστά από το αριστερό παραθυράκι του Σκάρπου.

87′ 2-0. Μετά από σέντρα του Χρυσοφάκη, ο Κατσικοκέρης με προβολή από κοντά διπλασιάζει τα τέρματα του ΟΦΙ.

93′ 3-0. Ο Καραγιάννης έβγαλε σέντρα από δεξιά, η μπάλα κόντραρε, ο Σκάρπος έδιωξε και στην επαναφορά ο Κατσικοκέρης με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Κολυτάς Βοηθοί: Πάγκαλος, Βλάσσης 4ος: Ταμπουρατζής

ΟΦΙ (Ιωάννης Μάγγος): Τσάμης, Καραγιάννης, Χιντζίδης, Τζελέπης, Σέχου, Αναστασόπουλος, Σκόνδρας (46′ Βογιατζής), Αποστολόπουλος (55′ Χρυσοφάκης), Μηνάς (77′ Σμίλτος), Παπαδόπουλος (67′ Μέμος), Κατσικοκέρης.

ΑΟΑΝ (Κωνσταντίνος Κιάσσος): Σκάρπος, Γιούγκα, Ζέλιος (51′ Κουρίνος, 68′ λ.τρ. Πρινιανάκης), Τσανάϊ, Πιθαρούλης, Μπλούκας, Χατζόπουλος, Καλογιαννίδης, Αλμύρας, Τσάνγκας (46′ Μουτσάϊ), Μαρκάκης.