Εύκολα ο ΑΟΔ 1-0 την κακή Ερμιονίδα, στο Διαβολίτσι!

Μετά τον Διαγόρα Βραχνέικων και τον Ολυμπιακό Ζαχάρως, το Διαβολίτσι του Κώστα Παλαμάρα,  νίκησε πολύ εύκολα μάλιστα και την Ερμιονίδα με 1-0 για την 9η αγωνιστική της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας!

Μόλις στο 10 λεπτό ο Σταματελόπουλος έβγαλε τη σέντρα από δεξιά και ο Γεωργιόπουλος που κινήθηκε σε θέση φορ  με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και έκανε το 1-0, τελικό σκορ στον αγώνα.

Λίγο αργότερα (17΄) ο Καλογερόπουλος απέκρουσε το σουτ του Κωτσιαρίδη, μετά τη σέντρα του Παπαεμμανουιλίδη (19΄) και δεν ανησύχησε από την κεφαλιά του Βιρβιλή, που πέρασε άουτ.

Στο 42΄ η κεφαλιά του Εσκουρέδο πέρασε δίπλα από την εστία, με το 1-0 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου, ενώ ο ΑΟΔ ανέβασε ρυθμό στο β΄ μέρος και με την είσοδο του Μουλιάτου έγινε πιο επιθετικός.

Ο Κύρου απέκρουσε το σουτ του Κυριαζόπουλου στο 71΄, αλλά και αυτό του Μουλιάτου στο 79′ και έτσι, σιγά- σιγά το ματς πήγε στο φινάλε στην βόρεια Μεσσηνία.

Διαιτητές: Ευάγγελος Σαφαρίκας, Μιχαήλ Κακαφώνης (Αχαϊας), Ιωάννης Τσίλικας (Χανίων). Παράπονα έχουν οι γηπεδούχοι.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Κώστας Παλαμάρας): Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Χότζα (62΄ Λιόλιος), Σεντεμέντες, Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Γραμματικόπουλος (72΄ Αθανασόπουλος), Βιγιαφάνες (86΄ Τσαλάκου), Κυριαζόπουλος, Πιτσιλής, Τζανετέας (55΄ Μουλιάτος).

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ (Δημήτρης Νόλης): Κύρου, Παναγόπουλος, Παπαεμμανουιλίδης, Βιρβίλης, Καρτσαμπάς, Καρούτης, Τριμπόνιας (59΄ Φερνάντες), Μπαρμπέδο (86΄ Μερκούρης), Ποζατζίδης, Εσκουρέδο, Κωτσιαρίδης (78΄ Κατσιαμίτας).