Καλαμάτα

7-0 η Μαύρη Θύελλα τον αδύναμο Χανδριναϊκό…

Η  Μαύρη Θύελλα επικράτησε πριν λίγο με 7-0 του Χανδριναϊκού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας, με τους φιλοξενούμενους όμως να αφήνουν ανοικτό (!) το ενδεχόμενο να κάνουν ένσταση κατά της Καλαμάτας, περί αντικανονική της συμμετοχή στον εν λόγο πάντα θεσμό…

Η ομάδα του Γιάννη Χριστόπουλου παρατάχθηκε με τους βασικούς  (!) ποδοσφαιριστές στη σύνθεση της, κόντρα όμωςσε ένα πολύ αδύναμο αντίπαλο, ο οποίος αγωνίζεται στην Α1 Μεσσηνίας, στο παλιό Β’ τοπικό, δηλαδή…

Η Καλαμάτα στη φάση των “16” θα αντιμετωπίσει εντός έδρας την Εράνη σε νοκ άουτ αγώνα, λογικά και αυτός στο γήπεδο του Μεσσηνιακού, αν βέβαια (θυμίζουμε) δεν αλλάξει κάτι εδώ, μετά το αίτημα σχετικά, των “πρασίνων” της Τριφυλίας μας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 5-0 για τους γηπεδούχους και η σειρά με τους σκόρερ των τερμάτων να έχουν ως εξής:

Στο 5′ ο Πινδώνης άνοιξε το σκορ και στο 12′ ο Φουάσης έκανε το 2-0. Τρία λεπτά αργότερα ο Πινδώνης έγραψε το 3-0, για να πάρει τη σκυτάλη στο 35′ ο Αθανασόπουλος (είχε και δοκάρι στο 8′) και ο Μαστραντωνάκης στο 36′. Στο δεύτερο μέρος η Μαύρη Θύελλα σημείωσε άλλα δύο γκολ, με τον Φουάση στο 52′ και με αυτογκόλ του Μαρκολέφα στο 58′.

Πάλεψαν και κέρδισαν το χειροκρότημα των ελαχίστων φιλάθλων οι αγωνιστές παίκτες του φιλότιμου Χανδριναϊκού!

Καλαμάτα (Γιάννης Χριστόπουλος)Κασωτάκης, Τσόπελας, Μπίζος, Βοσκόπουλος (56’ Αλιατίδης), Ψάνης, Ζαχαρόπουλος, Πινδώνης (56’ Αντωνιάδης), Μαστραντωνάκης, Αθανασόπουλος (76’ Χότζας), Λαθύρης, Φουάσης (66’ Γκελκέρια)

Χανδριναϊκός (Πέτρος Χιώτης): Λύσσαρης, Καρλής, Κοντός Φωτ., Γερμάνης, Μαρκολέφας, Μπουντάς, Σαχινάι Ορ., Ράτσεφ, Καραμπάτσος (77’ Σταματελόπουλος), Κοντός Αθ. (81’ Γιάνναρης), Μεμουσάϊ.