Αδικεί το 2-1 στη Λιβαδειά τον εξαιρετικό Αστέρα Βλαχιώτη (+vid)

Αδικεί το 2-1 στη Λιβαδειά τον εξαιρετικό  Αστέρα Βλαχιώτη (+vid)

Αδικία  το τελικό  2-1  χθες  στη Λιβαδειά τον εξαιρετικό Αστέρα Βλαχιώτη  που  φωνάζει για (ακούσια όμως) λάθη σε αυτό  το ματς  της  διαιτησίας.

Ο Λεβαδειακός τώρα  είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων και αρκετές φάσεις, με αποκορύφωμα το τετ-α-τετ του Πολέτο στο 32′. Και κόντρα στη ροή του ματς, οι Πελοποννήσιοι προηγήθηκαν στο 45’+2 με την κεφαλιά του Λάμτσε, μετά το κόρνερ του Σοκολάροβ.

Προβάδισμα για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι πάντως άφησαν καλές εντυπώσεις και έδειξαν πώς φέτος θα μπορέσουν να σταθούν καλά στην κατηγορία.

Μουτίνιο και Δούμτσιος μπήκαν στο ματς για τους Βοιωτούς και μέσα σε επτά λεπτά το ματς γύρισε. Ο Λεβαδειακός ισοφάρισε στο 48′ με την προβολή του Δούμτσιου μετά το σουτ του Πολέτο. Πριν προλάβουν να συνέλθουν οι παίκτες του Αστέρα Βλαχιώτη ήρθε και το 2-1. Σέντρα του Πολέτο, ο Νίλι με κεφαλιά πέτυχε το 2-1 για τους Βοιωτούς. Τα πράγματα φάνηκε να απλοποιούνται ακόμα παραπάνω για τον Λεβαδειακό, μετά την αποβολή του Λεωνιδόπουλου με δεύτερη κίτρινη κάρτα στο 67′ (σ.σ.: η πρώτη στο 63′).

Με τον Δούμτσιο να χάνει την ευκαιρία στο 78′, όταν βρέθηκε απέναντι από τον Αθανασόπουλο. Αλλά το φινάλε ήταν χιτσκοκικό. Στην τελευταία φάση του ματς, ο γκολκίπερ του Αστέρα Βλαχιώτη προωθήθηκε. Στη φάση που έγινε πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Στογιάνοβιτς μπλόκαρε διατηρώντας το προβάδισμα και τη νίκη. Λεβαδειακός – Αστέρας Βλαχιώτη 2-1: Ανατροπή.

Λεβαδειακός: Στογιάνοβιτς, Τζημόπουλος (70′ Χάμμοντ), Λιάγκας, Βήχος, Τσάπρας. Νίκας (46′ Μουτίνιο), Νίλι (72′ Βλάχος), Πολέττο (77′ Αλμπάνης), Μεχία, Βρακάς (46′ Δούμτσιος), Λινάρδος.

Αστέρας Βλαχιώτη: Αθανασόπουλος, Αναστασόπουλος (80′ Οφολικουαγιέ), Πεχλιβανόπουλος, Ζαννής (59′ Νεχέμια), Λάμτσε, Λεωνιδόπουλος, Παπουλής (69′ Ντούνης), Σοκολάροβ, Σάνι (69′ Άντο) Ζαΐμι (80′ Ρόδης), Τσίπρας.