Άδικο 0-0 για ανώτερο ΑΟΔ, με τον Βλαχιώτη στο Διαβολίτσι…

Αδικεί το 0-0 σήμερα με τον Βλαχιώτη, το καλύτερο Διαβολίτσι

Αδικείται ο ΑΟ Διαβολιτσίου που ήρθε σήμερα εύκολα και χαλαρά ισόπαλος 0-0 με τον Αστέρα Βλαχιώτη, στο πρώτο ματς για τη νέα χρονιά και τον δεύτερο γύρο στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής.Μ πορούσε ακόμη και την νίκη η ομάδα του Παλαμάρα!

Στο 23ο λεπτό ο Γραμματικόπουλος έκανε σέντρα-σουτ με τον Διαμαντή να μπλοκάρει στη γωνία του και ηκορυφαία στιγμή για τους φιλοξενούμενους ήρθε στο 44ο λεπτό όταν ο Παλιάτσος έπιασε εντυπωσιακό ψαλιδάκι στέλνοντας τη μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

Το δεύτερο ημίχρονο, στο 71ο λεπτό ο Αναστασόπουλος επιχείρησε το σουτ αλλά η μπάλα απομακρύνθηκε και στο 80ο λεπτό, ο Σιαλμάς έκανε γυριστό σουτ με την μπάλα να περνάει λίγα εκατοστά μακρυά από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Καλογερόπουλου.

Διαβολίτσι: Καλογερόπουλος Δημ., Σταματελόπουλος, Σεντεμέντες, Τζανετέας (70’ Χότζα), Πλαστουργός (63’ Βιγιαφάνε), Μπαλόπουλος, Γραμματικόπουλος, Λιόλιος (70’ Γιάννης Καλογερόπουλος), Κυριαζόπουλος, Μουλιάτος (86’ Τσουκαλάς), Πιτσιλής.

Αστέρας Βλαχιώτη: Διαμαντής, Κουρτέσης, Διαμαντάκης, Πιτσελίδης, Μπριλάκης, Σκεντεράι, Δωματάς, Αναστασόπουλος (77’ Πετζαρομάν), Παλιάτσος (58’ Σιαλμάς), Ραχίμ (65’ Βουτσιώτης), Ζαΐμι.