Αδύναμη Ζακύνθος, πολύ εύκολα έχασε 3-1 από την Δόξα

Πολύ  εύκολα η Δόξα Δράμας επικράτησε της ανέτοιμης ακόμη Ζακύνθου με 3-1 σε φιλική αναμέτρηση στο γήπεδο Μάττα στη Ν. Ραιδεστό.

Η Δόξα Δράμας ξεκίνησε δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκε στο 7′ λεπτό με ωραίο γυριστό σουτ του Χρήστου Ελέζι, ο οποίος έκανε το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Οι “Μαυραετοί” μπήκαν με δυναμική και στο δεύτερο μέρος, ενώ ο Απόστολος Αποστολίδης με πλασέ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων στο 56′ λεπτό, κάνοντας το 2-0.

Η Ζάκυνθος μείωσε έντεκα λεπτά αργότερα (67′ λεπτό) με το σουτ του Μοντίγια, ο οποίος έκανε το 2-1.

Ο Βασίλης Παπαδόπουλος από την Δόξα Δράμας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 84′ λεπτό, διεύρυνε το προβάδισμα για την ομάδα της Βόρειας Ελλάδας και διαμόρφωσε το τελικό σκορ της φιλικής αναμέτρησης σε 3-1.

Διατησία: Τικόζογλου – Τυριακίδης, Αγγελόπουλος.

Συνθέσεις:

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Συλλέκτης (46΄ Κολιοφούκας), Στ. Θεοδοσιάδης (74΄ Μουτζούρης), Γιαννούσης, Καλλίδης, Πανουργιάς (46΄ Τάσιος), Πετρίδης (46΄ Μπαβέλης), Καραγιάννης (77΄ λ.τ. Πάγκος), Παπαϊωάννου (64΄ Κυριακίδης), Β. Παπαδόπουλος (86΄ Ρούτσης), Ελέζι (84΄ Κοντογιαννόπουλος), Χατζηκυριάκου (46΄ Αποστολίδης).

ZAKΥΝΘΟΣ: Πατσιογεώργος, Νικολακόπουλος, Κόλα, Κούνιακ, Εμπολό, Ψιάνος, Σούρμπης, Γιούτα, Φέκκας, Ντα Κάμπος, Μοντίγια. Έπαιξαν και οι Σαββίδης, Μπαρμπόπουλος, Λούκας, Στράντζαλης, Μεταξάς, Κλαούντιο, Γεωργακόπουλος, Κακολύρης, Κολεύρης.