Βίντεο

Άγριο κράξιμο σε Παπασταθόπουλο στην Αγγλία… (+videos)

Άγριο κράξιμο πλέον σε Παπασταθόπουλο στην Αγγλία...

O διεθνής Έλληνας αμυντικός της Άρσεναλ έγινε viral στα social media με αυτό που έκανε στο ματς με την Άστον Βίλα την Κυριακή (23/09) που έληξε 3-2 για την ομάδα του.

Για όλους τους λάθος λόγους έγινε αντικείμενο συζήτησης στο ματς Άστον Βίλα – Άρσεναλ 2-3 ο Σωκράτης Παπασταθόπουλος.

Στο 43ο λεπτό του αγώνα στο Μπέρμιγχαμ και ενώ οι «κανονιέρηδες» ήταν πίσω στο σκορ με 1-0, ο 31χρονος στόπερ σε μια διεκδίκηση με τον επιθετικό της Βίλα, Γουέσλι, έκανε «θέατρο» ότι ο Βραζιλιάνος φορ τον χτύπησε στο κεφάλι.

Κι ενώ το ματς ήταν στο 2-2, ο Ομπαμεγιάνγκ σκόραρε στο 84′ και έκανε το 3-2 για τους γηπεδούχους. Πέντε λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Σωκράτη Παπασταθόπουλου στο 89′.
Ο Hourihane έκανε σουτ μέσα από την περιοχή και η μπάλα φαίνεται να βρίσκει στο χέρι του διεθνούς στόπερ. Η φάση δεν αναφέρθηκε στο VAR.

Η Άρσεναλ κράτησε το 3-2 και κατέκτησε τη νίκη.

Με πληροφορίες: sputniknews και sport24