Μεσσηνία

Αίαντας – Ερασιτέχνες Καλαμάτας 3-5: Αγγλικό ματς στη Β’ Μεσσηνίας

“Αγγλικό” ματς για τον 1ο Όμιλο της Β’ Τοπικής Μεσσηνίας, με τους Ερασιτέχνες Καλαμάτας να επιβάλλονται με 5-3 του Αίαντα στο “Π. Μπαχράμης”

Εντυπωσιακός ήταν ο τελευταίος χρονικά αγώνας για την 1η αγωνιστική της Β’ Τοπικής Μεσσηνίας, όπου σημειώθηκαν συνολικά οκτώ γκολ!

Οι Ερασιτέχνες Καλαμάτα προηγήθηκαν με 0-2 με γκολ των Μητρόπουλου, Καραγιάννη, ενώ το ημίχρονο βρήκε της δύο ομάδες ισόπαλες (2-2), καθώς ο Αίαντας ισοφάρισε με γκολ των Σπυρόπουλου, Λεντίου.

Στο 72΄ο Δημητρόπουλος πέτυχε το 3-2 για τους γηπεδούχους, σκορ που κράτησαν μέχρι το 88′!

Σε εκείνο το λεπτό ο Ρούπας ισοφάρισε για τους μελανόλευκους, ενώ πέτυχε και δεύτερο γκολ στο 89′ κάνοντας το 3-4!

Οι παίκτες του Αίαντα βγήκαν μπροστά για την ισοφάριση, αλλά ο Φράγκος έκανε το 3-5 στο 93′.

Αίαντας: Κρόμπας, Σακκάς (87′ Κότσης), Κοσμάς, Κωνσταντακόπουλος, Μπούνας, Λεντίου (80′ Δεδούσης), Μωραγιάννης, Δημητρόπουλος, Σπυρόπουλος, Κωστέας, Χόχολης.

Ερασιτέχνες Καλαμάτας: Κουρεντζής, Ρούπας, Μητρόπουλος, Λούτα, Σάλα, Θεοφιλόπουλος, Δρούγας, Παπαδόπουλος (46′ Παπαγεωργακόπουλος), Δημητρίου (76′ Μούζος), Καραγιάννης, Μωραγιάννης (76′ Φράγκος).