Καλαμάτα

Αήττητος Σπάτων – Καλαμάτα 0-2: Εύκολη η φιλική νίκη για τη Μαύρη Θύελλα (photos)

Μετά από μια ωραία φιλική αναμέτρηση στα Σπάτα η Καλαμάτα επικράτησε εύκολα με 0-2 του τοπικού Αήττητου.

Η ομάδα των Σπάτων έχει ξεκινήσει τις επίσημες υποχρεώσεις της με νίκη απέναντι στο Φωστήρα (1-0), στην πρεμιέρα του 6ου Ομίλου της Γ’Εθνικής (έχει ρεπό την 2η αγωνιστική), ενώ η Καλαμάτα αντιμετωπίζει τη Σαντορίνη στις 7 Νοεμβρίου για την πρεμιέρα της Football League.

Η Καλαμάτα πίεσε από την αρχή του αγώνα τόσο με σέντρες όσο και με κάθετες μπαλιές στο κέντρο της άμυνας του Αήττητου.
Ωστόσο χρειάστηκαν 38 λεπτά για να “ξεκλειδώσει” την άμυνα των πράσινων.

Μετά από υποδειγματική αντεπίθεση και ασίστ του Σουμπίνιο, ο Μπουσμπίμπα που είχε τρέξει… “100στάρι” μέχρι την αντίπαλη περιοχή, πέρασε και τον Κοτονάκη κάνοντας το 0-1 για τη Μαύρη Θύελλα.

Η Καλαμάτα συνέχισε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο υπόλοιπο του α’ ημιχρόνου με τον Αήττητο να απειλεί κυρίως από στημένες φάσεις.

Στο β’ ημίχρονο με την είσοδο και του Τριανταφυλλάκη στον αγωνιστικό χώρο η Καλαμάτα έγινε περισσότερο κινητική γύρο από την εστία του Αήττητου.

Ο Νίκος Αναστόπουλος, όπως και ο Ευάγγελος Τσιώλης έκαναν αρκετές αλλαγές κάτι που επηρέασε το ρυθμό του ματς, που μπορεί να μην είχε την ένταση των προηγούμενων φιλικών της Μαύρης Θύελλας, αλλά κρατούσε το ενδιαφέρον όσων το παρακολούθησαν μέσω live streaming.

Στο 74′ μετά από ωραία ενέργεια των Παυλίδη, Κέρι, ο Ηλιόπουλος έγινε αποδέκτης της μπάλας κάνοντας το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

* Στα μέσα του β’ ημιχρόνου ο Γκαλίτσιος, που είχε περάσει νωρίτερα στον αγώνα για την Καλαμάτα, αποχώρησε τραυματίας μετά από δυνατή διεκδίκηση της μπάλας στο χώρο του κέντρου.

Αήττητος Σπάτων (Β. Τσιώλης): Μπονατάκης, Ελευθεριάδης, Γκρόσιος (60′ Πάγια), Μεγαλοποικονόμου (70′ Ιωαννίδης), Σπίντζος, Δαχτυλλιδης, Ταμπάκης, Τσακουλίνος (70′ Ροδης), Πρλεντι Άρης (55′ Πρέντι Αντριάνο), Πλαβούκος (55′ Χοτζάϊ), Κατσέρης.

Καλαμάτα (Ν. Αναστόπουλος): Αραμπατζής (30’′ Ταϊρης, 60′ Καπούταγλης), Κωνσταντινόπουλος (46′ Σαλίν), Γκιοατά, Τσελεπίδης (70′ Παυλίδης), Μαβινγκά (46’Μπακαγιόκο), Ζαχαρόπουλος (46′ Παπατόλιος), Νατσιόπουλος (46′ Γκαλίτσιος, 72′ λ. τρ. Καρούτης), Σουμπίνιο (46′ Τριανταφυλλάκης), Μπουσμπίμπα (46′ Ηλιόπουλος), Αλεξόπουλος (46′ Κέρι), Φελίπε (46′ Μαρκόφσκι).

Ο Γκαλίτσιος αποχώρησε τραυματίας από τον αγωνιστικό χώρο

Αήττητος Σπάτων – Καλαμάτα 0-2: Εύκολη η φιλική νίκη για τη Μαύρη Θύελλα (photos) Αήττητος Σπάτων – Καλαμάτα 0-2: Εύκολη η φιλική νίκη για τη Μαύρη Θύελλα (photos)