Αναγέννηση Άρτας- ΑΟ Διαβολιτσίου 0-3: Ο αγώνας, οιι φάσεις, τα γκολ και οι δηλώσεις (+videos)

Οι παίκτες  του άριστου  προπονητή Μάρκου Στεφανίδη, με γκολ των Μουλιάτου, Ηλιόπουλου και Χαρλέπα, επιβλήθηκαν 3-0 της Αναγέννησης Άρτας, ανέβηκαν στην 3η θέση της βαθμολογίας και στο εξ αναβολής παιχνίδι με τον Παναιγιάλειο που ακολουθεί θα μείνουν  με νίκη στην κατηγορία.

Ο Γιώργος Μουλιάτος, στο 27ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Ηλιόπουλος τον βρήκε με ωραία κάθετη και ο εξτρεμ του ΑΟΔ πλάσαρε διαγώνια για το 0-1.

Το Διαβολίτσι χτύπησε για δεύτερη φορά πριν την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα. Ο Ηλιόπουλος πίεσε ψηλά, έκλεψε και πλάσαρε τον Μαλίζογλου γράφοντας το 0-2, διαγράφοντας κάθε σκέψη των γηπεδούχων για επιστροφή στο ματς.

Τέλος,  το 3ο γκολ για τους νερατζούρι ήρθε στο 79ο λεπτό όταν ο Χαρλέπας, έκανε την ντρίπλα πάνω στο Ζίτοβιτς, και εκτέλεσε ωραία, γράφοντας το 0-3.

Διαιτητής : Γιούργας (Κέρκυρας)
Βοηθοί : Μερκούρης (Κέρκυρας) – Μιχαλάς (Κέρκυρας). Άριστοι  όλοι τους.

Αναγέννηση Άρτας (Λαυδαριάς) : Μαλίζογλου, Μπόκος (78′ Ζίτοβιτς), Κατσιγιάννης (78′ Βασίλας), Μυσιούδης, Σχισμένος, Γούλας, Μπότσαρης, Κραμπής, Παπαδόπουλος (69′ Παπακίτσος Αλ.), Αναστασιάδης (90′ Αρτέμης), Παπακίτσος Δ. (90′ Τσιώλας)

ΑΟ Διαβολιτσίου (Στεφανίδης) : Καπατσώρης, Θώδης, Βέλλης (83′ Γκελγκέρια), Πιτσιλής, Καντούτσης, Μουλιάτος (83′ Φασουλής), Μπαλόπουλος, Μιχαλόπουλος (69′ Χαρλέπας), Ηλιόπουλος, Στραβάκος, Ντα Σίλβα (53′ Δημητρίου)

Τα στιγμιότυπα τώρα της αναμέτρησης Αναγέννηση Άρτας- ΑΟ Διαβολιτσίου 0-3 για την 20η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής:

Στο βίντεο του artagoal, μιλούν ο προπονητής των νερατζούρι Μάρκος Στεφανίδης, ο σκόρερ του 0-3 Αχιλλέας Χαρλέπας, και από την Αναγέννηση, ο τεχνικός Ανδρέας Λαυδαριάς και ο Περικλής Κραμπής: