Ανακοίνωση του Ολυμπιακού για τη διαιτησία (!) με Βόλο: «Αλητεία και κακοποίηση του ποδοσφαίρου»!

Σφοδρή επίθεση κατά πάντων εξαπολύει η ΠΑΕ Ολυμπιακός σε ανακοίνωσή της με αφορμή τη διαιτησία (!) του Φωτιά στην αναμέτρηση με τον Βόλο!

Ανακοίνωση (!!!) σε πολύ έντονο ύφος εξέδωσε η ΠΑΕ Ολυμπιακός με αφορμή τη διαιτησία του Φωτιά στο ματς με τον Βόλο νωρίτερα, που έληξε 1-1.

Οι «ερυθρόλευκοι», θυμίζουμε, στέκονται στις λίγες καθυστερήσεις, όπως θεωρούν, που δόθηκαν, τονίζοντας, δε, ότι ο ρέφερι από τον σύνδεσμο Πέλλας βοήθησε τον Βόλο στον έξτρα χρόνο και το αντιποδόσφαιρο, σημειώνουν, στο οποίο επιδόθηκε η θεσσαλική ομάδα, προκειμένου να κρατήσει το αποτέλεσμα.

Υπογραμμίζουν, επίσης, ότι έπρεπε να δώσει πέναλτι ο διαιτητής στον Ρέαμπτσιουκ, στο 95′, και τονίζουν ότι «ο Φωτιάς δεν το έδωσε επειδή φοβήθηκε μην έχει την ίδια τύχη με τον Καραντώνη».

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ Ολυμπιακός:

«Όσοι νομίζουν ότι ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ θα συνεχίσει να υπομένει αυτή την αλητεία των Μπαλτάκων, των Γιαννάκηδων και των Φωτιάδων είναι γελασμένοι.

Όσοι νομίζουν ότι θα παρακολουθούμε το θέατρο του εξευτελισμού του ελληνικού ποδοσφαίρου χωρίς αντίδραση, είναι γελασμένοι.

Η αποψινή αλητεία και κακοποίηση του ποδοσφαίρου είναι η τελευταία κατά της ομάδας μας.

Εκτός αν οι διαιτητές ορίζονται για να κάνουν καθυστερήσεις και να κακοποιούν το ποδόσφαιρο, να μετατρέπουν τα φάουλ υπέρ μας σε… κίτρινες κάρτες εναντίον μας, να μη δίνουν καθαρά πέναλτι, όπως έκανε απόψε η επιλογή Μπένετ και Μπαλτάκου.

Απαιτούμε, όσο η σπείρα της ΕΠΟ και τα μέλη της συμμορίας ορίζουν και ελέγχουν τους διαιτητές, να μην σφυρίξει ξανά τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ κανείς Έλληνας διαιτητής».