fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Οι σημερινές μάχες όλης της Γ’ Εθνικής…

Πολλές ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις περιλαμβάνει το πρόγραμμα της 8ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική, με το ντέρμπι Ιωνικός-Προοδευτική να ξεχωρίζει.

Στον 1ο όμιλο, τα φώτα πέφτουν στο ξανθιώτικο ντέρμπι του Άρη Αβάτου με τον Ορφέα Ξάνθης, ενώ ο Πανσερραϊκός κοντράρεται με τον Νέστο Χρυσούπολης. Στον 2ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Άρης Παλαιοχωρίου διασταυρώνει τα ξίφη του με τον Μακεδονικό, ενώ η Βέροια υποδέχεται τη Νίκη Αγκαθιάς.

Στον 3ο όμιλο ξεχωρίζει το παιχνίδι Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Φούφα, ενώ ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας δοκιμάζεται στο Καναλάκι απέναντι στον Αχέροντα.

Στον 4ο όμιλο, ο Αστέρας Ιτέας υποδέχεται τον Ολυμπιακό Βόλου, ενώ η Νίκη Βόλου φιλοξενεί τον Φωκικό.

Στον 5ο όμιλο, εκτός από το Ιωνικός-Προοδευτική, ενδιαφέρον παρουσιάζει το παιχνίδι του Εθνικού με τον Γιούχτα. Στον 6ο όμιλο, ο Πανηλειακός κοντράρεται με τον Διαγόρα Ρόδου, ενώ ο Αχαρναϊκός υποδέχεται τον Παναιγιάλειο.

Στον 7ο όμιλο, για την 7η αγωνιστική, το Αιγάλεω αντιμετωπίζει την Καλλιθέα, ενώ ο Αιολικός φιλοξενεί τη Θύελλα Καμαρίου.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, ξεχωρίσει το λακωνικό ντέρμπι ανάμεσα σε Αστέρα Βλαχιώτη και ΑΕ Πελλάνας, όπως και το Πάμισος-Καλαμάτα.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
ΑΕ Καλαμπακίου – Απόλλων Παραλιμνίου
Αλέξανδρος Κιλκίς – Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Αετός Ορφανού – Ασπίδα Ξάνθης
Εθνικός Σιδηροκάστρου – Καβάλα
Πανσερραϊκός – Νέστος Χρυσούπολης
Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης
Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2ος όμιλος
Αγροτικός Αστέρας – ΠΑΟ Κουφαλίων
Ολυμπιακός Κυμίνων – Γιαννιτσά
Άρης Παλαιοχωρίου – Μακεδονικός
ΑΠΕ Λαγκαδά – ΠΟ Τρίγλιας
Μελιτέας Μελίτης – Εδεσσαϊκός
Βέροια – Νίκη Αγκαθιάς
Αλμωπός Αριδαίας – Ερμής Αμυνταίου

3ος όμιλος
Ναυπακτιακός Αστέρας – Μακεδονικός Φούφα
Γρεβενά Αεράτα – Θρίαμβος Σερβιανών
ΑΟ Φλωριάδας – Κρόνος Αργυράδων
Μακεδονικός Σιάτιστας – Σούλι Παραμυθιάς
Αχέρων Καναλακίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
ΑΕ Λευκίμμης – Τηλυκράτης Λευκάδας
Ρεπό: Θεσπρωτός

4ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – ΑΟ Σελλάνων
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Πιερικός
ΓΣ Αλμυρού – Θησέας Αγριάς
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας – ΑΟ Στυλίδας
Αστέρας Ιτέας – Ολυμπιακός Βόλου
Απόλλων Μακρυχωρίου – Αναγέννηση Καρδίτσας
Νίκη Βόλου – Φωκικός

5ος όμιλος
Ατσαλένιος – Ατρόμητος Πειραιά
ΑΟ Επισκοπής – ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Εθνικός – Γιούχτας
ΑΟ Παλαιόχωρας – ΟΦ Ιεράπετρας
Αμπελακιακός – ΑΠΟ Κερατσίνι
Ιωνικός – Προοδευτική (17:00)
Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης

6ος όμιλος
Θύελλα Ραφήνας – Φοίβος Κρεμαστής 4-1 (17/11)
Πανηλειακός – Διαγόρας Ρόδου (12:45)
Πανμοβριακός – Αστέρας Αμαλιάδας
Διαγόρας Βραχνεϊκων – Παλληνιακός
Νίκη Τραγανού – ΠΑΟ Βάρδας
Αχαρναϊκός – Παναιγιάλειος
Ρεπό: Ιάλυσος

7ος όμιλος – 7η αγωνιστική
Αιολικός – Θύελλα Καμαρίου (11:00)
Πανθηραϊκός – Άγιοι Ανάργυροι (12:00)
Χαραυγιακός – Άγιος Ιερόθεος
Ηλυσιακός – ΠΑΣ Κόρινθος
Αιγάλεω – Καλλιθέα
ΑΟ Χαλκίδας – Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος
Ένωση Λέρνας – ΑΟ Κατασταρίου (αναβλ. )
ΑΟ Υπάτου – ΑΕ Ερμιονίδας
Αμβρυσσέας Διστόμου – Ασπρόπυργος
Πάμισος – Καλαμάτα
Μανδραϊκός – Παναρκαδικός
ΑΟ Εικοσιμίας – Παναργειακός αναβλ.
Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΕ Πελλάνας (17:30).

Notosport

 

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική