fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Σε τεντωμένο σκοινί σήμερα όλη η Γ’ Εθνική!

Ανάλυση: Σε τεντωμένο σκοινί σήμερα όλη η Γ’ Εθνική!

Δυνατές αναμετρήσεις για την 22η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής.

Σε πλήρη δράση επιστρέφει η Γ’ Εθνική, μετά από το περασμένο Σαββατοκύριακο της… ανάπαυλας.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης κοντράρεται με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου, ενώ η Καβάλα αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Αετό Ορφανού.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια υποδέχεται τον Ερμή Αμυνταίου, ενώ ο Άρης Παλαιοχωρίου δίνει τοπικό ντέρμπι με την Τρίγλια.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα αντιμετωπίζει στην Ηγουμενίτσα το Σούλι Παραμυθιάς, ενώ ο Κρόνος Αργυράδων αναμένεται να έχει εύκολο έργο στα Γρεβενά, απέναντι στα Αεράτα.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου φιλοξενεί τον ΑΟ Σελλάνων, ενώ η Νίκη Βόλου δοκιμάζεται στη Νεοκαισάρεια, απέναντι στον Αχιλλέα.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας κοντράρεται με τον Ατρόμητο Πειραιά, ο Εθνικός αγωνίζεται με το Κερατσίνι, ενώ ο Ιωνικός έχει ρεπό.

Στον 6ο όμιλο, ο Αχαρναϊκός υποδέχεται τον πρωτοπόρο Ιάλυσο, ενώ στη Ρόδο Φοίβος Κρεμαστής και Διαγόρας παλεύουν για τη νίκη.

Στον 7ο όμιλο και τη 19η αγωνιστική, το Αιγάλεω δίνει τη μάχη του απέναντι στη Κόρινθο, ενώ ο Ηλυσιακός αντιμετωπίζει τον Άγιο Ιερόθεο.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα φιλοξενείται στο Δίστομο από τον Αμβρυσσέα, ενώ ο Ασπρόπυργος κοντράρεται εκτός έδρας με τον ΑΟ Υπάτου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος 
Νέστος Χρυσούπολης-Απόλλων Παραλιμνίου
ΑΕ Καλαμπακίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
Πανσερραϊκός-Ορφέας Ξάνθης
Αλέξανδρος Κιλκίς-Ασπίδα Ξάνθης
Άρης Αβάτου-ΠΑΟ Κοσμίου
Αετός Ορφανού-Καβάλα
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Κεραυνός Πέρνης

2ος όμιλος
Εδεσσαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων
Αγροτικός Αστέρας-ΑΣ Γιαννιτσά
Μελιτέας Μελίτης-Νίκη Αγκαθιάς
Ολυμπιακός Κυμίνων-Μακεδονικός
Βέροια-Ερμής Αμυνταίου
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΟ Τρίγλιας
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αλμωπός Αριδαίας

3ος όμιλος
Σούλι Παραμυθιάς-Μακεδονικός Φούφα
Ναυπακτιακός Αστέρας-Θρίαμβος Σερβιανών
Μακεδονικός Σιάτιστας-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας
Γρεβενά Αεράτα-Κρόνος Αργυράδων
ΑΕ Λευκίμμης-Θεσπρωτός
ΑΟ Φλωριάδας-Τηλυκράτης 0-3 α.α.
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4ος όμιλος
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΟ Σελλάνων
ΑΣ Μετέωρα-Πιερικός
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Θησέας Αγριάς
Απόλλων Μακρυχωρίου-Φωκικός
ΓΣ Αλμυρός-ΑΟ Στυλίδας
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Νίκη Βόλου
Αστέρας Ιτέας-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας-Ατρόμητος Πειραιά
Ατσαλένιος-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
ΑΟ Παλαιόχωρας-Προοδευτική
ΑΟ Επισκοπής-Γιούχτας
Εθνικός Πειραιά-Κερατσίνι
Αμπελακιακός-ΑΕ Νεάπολης
Ρεπό: Ιωνικός

6ος όμιλος
Φοίβος Κρεμαστής-Διαγόρας Ρόδου
Πανηλειακός-Αστέρας Αμαλιάδας
Θύελλα Ραφήνας-ΠΑΟ Βάρδας
Πανμοβριακός-Παλληνιακός
Διαγόρας Βραχνέικων-Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός-Ιάλυσος
Ρεπό: Νίκη Τραγανού

7ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Χαραυγιακός-Πανθηραϊκός
Ηλυσιακός-Άγιος Ιερόθεος
Χαλκίδα-Άγιοι Ανάργυροι
Αιγάλεω-Κόρινθος
Αιολικός-Απόλλων Ερέτριας
Θύελλα Καμαρίου-Καλλιθέα

8ος όμιλος 
Αστέρας Βλαχιώτη-ΑΟ Κατασταρίου (13:00)
Παναργειακός-Ερμιονίδα
ΑΟ Υπάτου-Ασπρόπυργος
ΑΟ Εικοσιμίας-Πελλάνας Καστορείου
Αμβρυσσέας Διστόμου-Καλαμάτα
Πάμισος Μεσσήνης-Παναρκαδικός
Μανδραϊκός-Ένωση Λέρνας

onsports

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική