fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Τι θα γίνει σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!

Ανάλυση: Τι θα γίνει σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!
Στη μάχη ρίχνονται σήμερα οι ομάδες στους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής

Στη μάχη ρίχνονται σήμερα οι ομάδες στους 8 ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης δοκιμάζεται στο Κόσμιο απέναντι στον ΠΑΟ, ενώ η Καβάλα υποδέχεται την ΑΕ Καμπαλακίου.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια φιλοξενεί τον πρωτοπόρο Άρη Παλαιοχωρίου, ενώ ο Μακεδονικός κοντράρεται με τον ΑΣ Γιαννιτσά.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα θέλει να επιστρέψει στις νίκες κόντρα στον Μ. Αλέξανδρο Καλλιθέας, ενώ ο Τηλυκράτης αντιμετωπίζει τον Ναυπακτιακό Αστέρα.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου αγωνίζεται στην Άμφισσα με τον Φωκικό, ενώ η Νίκη Βόλου υποδέχεται τον Οικονόμο Τσαριτσάνης.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός θέλει να εκμεταλλευτεί το ρεπό του ΟΦ Ιεράπετρας και να περάσει στην κορυφή του ομίλου, αλλά έχει δύσκολο έργο εκτός έδρας με τον Ιωνικό.

Στον 6ο όμιλο ο Παναιγιάλειος φιλοξενεί τον Πανηλειακό, σε ένα ντέρμπι που ξυπνά μνήμες, ενώ ο πρωτοπόρος Ιάλυσος θέλει μόνο τη νίκη απέναντι στον Πανμοβριακό.

Στον 7ο όμιλο για τη 10η αγωνιστική, το Αιγάλεω θέλει να συνεχίσει το αήττητο σερί του και στου Ζωγράφου, απέναντι στον Ηλυσιακό, ενώ ο Πανθηραϊκός κοντράρεται με τον Αιολικό.

Στον 8ο όμιλο, το ντέρμπι της αήττητης Καλαμάτας με τον Ασπρόπυργο κλέβει την παράσταση, ενώ ο Παναργειακός δοκιμάζεται στη Ζάκυνθο από τον ΑΟ Κατασταρίου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
Απόλλων Παραλιμνίου-Ορφέας Ξάνθης
Ασπίδα Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΠΑΟ Κοσμίου-Νέστος Χρυσούπολης
Καβάλα-ΑΕ Καλαμπακίου
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Πανσερραϊκός
Κεραυνός Πέρνης-Αλέξανδρος Κιλκίς
Άρης Αβάτου-Αετός Ορφανού 0-0 (8/12)

2ος όμιλος
ΠΑΟ Κουφαλίων-Νίκη Αγκαθιάς
Μακεδονικός-ΑΣ Γιαννιτσά
Ερμής Αμυνταίου-Εδεσσαϊκος
ΠΟ Τρίγλιας-Αγροτικός Αστέρας
ΑΠΕ Λαγκαδά-Μελιτέας Μελίτης
Αλμωπός Αριδαίας-Ολυμπιακός Κυμίνων
Βέροια-Άρης Παλαιοχωρίου

3ος όμιλος
Μακεδονικός Φούφα-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας
Κρόνος Αργυράδων-Θρίαμβος Σερβιανών
Τηλυκράτης-Ναυπακτιακός Αστέρας
ΑΕ Λευκίμμης-Μακεδονικός Σιάτιστα
Θεσπρωτός-Γρεβενά Αεράτα
Αχέρων Καναλακίου-ΑΟ Φλωριάδας
Ρεπό: Σούλι Παραμυθιάς

4ος όμιλος
ΑΟ Σελλάνων-Αναγέννηση Καρδίτσας
Θησέας Αγριάς-Πιερικός
Φωκικός-Ολυμπιακός Βόλου
ΑΟ Στυλίδας-ΑΣ Μετέωρα
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Αστέρας Ιτέας
Νίκη Βόλου-Οικονόμος Τσαριτσάνης
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΓΣ Αλμυρός

5ος όμιλος
Ατρόμητος Πειραιά-Προοδευτική
Γιούχτας-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Κερατσίνι-Ατσαλένιος
Αμπελακιακός-ΑΟ Παλαιόχωρας
ΑΕ Νεάπολης-Επισκοπή
Ιωνικός-Εθνικός Πειραιά
Ρεπό: ΟΦ Ιεράπετρας

6ος όμιλος
Διαγόρας Ρόδου-ΠΑΟ Βάρδας 2-1 (8/12)
Παλληνιακός-Αστέρας Αμαλιάδας
Παναιγιάλειος-Πανηλειακός
Αχαρναϊκός-Θύελλα Ραφήνας
Ιάλυσος-Πανμοβριακός (12:45)
Νίκη Τραγανού-Διαγόρας Βραχνέικων
Ρεπό: Φοίβος Κρεμαστής

7ος όμιλος – 10η αγωνιστική
Χαλκίδα-Χαραυγιακός
Ηλυσιακός-Αιγάλεω
Πανθηραϊκός-Αιολικός (11:00)
Άγιος Ιερόθεος-Θύελλα Καμαρίου
Άγιοι Ανάργυροι-Καλλιθέα
ΠΑΣ Κόρινθος-Απόλλων Ερέτριας

8ος όμιλος
Ερμιονίδα-ΑΕ Πελλάνας
Καλαμάτα-Ασπρόπυργος
ΑΟ Κατασταρίου-Παναργειακός
Παναρκαδικός-ΑΟ Υπάτου
Μανδραϊκός-ΑΟ Εικοσιμίας (11:00)
Ένωση Λέρνας-Αμβρυσσέας Διστόμου
Αστέρας Βλαχιώτη-Πάμισος

Onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική