fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Τι έγινε σήμερα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής!

Ανάλυση: Τι έγινε σήμερα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής!

Δείτε τι έγινε στα παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής στη Γ’ Εθνική, σε όλους τους ομίλους βέβαια αυτής!

Γκολ, θέαμα και εκπλήξεις επιφύλλαξαν και αυτή την αγωνιστική τα παιχνίδια της Γ’ Εθνικής και στους οκτώ λοιπόν ομίλους της!

Στον 1ο όμιλο, ο Νέστος Χρυσούπολης παρέμεινε πρώτος, μετά τη νίκη του με 1-0 επί του Απόλλωνα στο Παραλίμνιο, η Καβάλα νίκησε δύσκολα 1-0 τον Αετό Ορφανού, ενώ ο Ορφέας Ξάνθης επικράτησε 1-0 του Πανσερραϊκού.

Στον 2ο όμιλο, ο Άρης Παλαιοχωρίου αναδείχτηκε αφεντικό της Χαλκιδικής, επικρατώντας 1-0 του ΠΟ Τρίγλιας, ενώ η Βέροια διέλυσε με 4-0 τον Ερμή Αμυνταίου στη Φλώρινα.

Στον 3ο όμιλο, ο Μακεδονικός Φούφα επιβλήθηκε 3-1 του Σουλίου Παραμυθιάς, ενώ ο Θρίαμβος Σερβιανών σταμάτησε τον Ναυπακτιακό Αστέρα, με 2-0.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 3-2 του ΑΟ Σελλάνων στο Προάστιο, ενώ η Νίκη Βόλου επιβλήθηκε 1-0 του Αχιλλέα Νεοκαισάρειας.

Στον 5ο όμιλο, ο ΟΦ Ιεράπετρας πέρασε νικηφόρα και από τον Πειραιά, επικρατώντας 3-1 του Ατρόμητου, ενώ ο Εθνικός επιβλήθηκε 2-0 εκτός έδρας του Κερατσινίου.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος νίκησε δύσκολα 2-1 τον Αχαρναϊκό, ενώ ο Πανηλειακός επικράτησε 1-0 του Αστέρα στην Αμαλιάδα.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω επιβλήθηκε 3-1 της Κορίνθου, ενώ ο Ηλυσιακός νίκησε 2-1 με ανατροπή τον Άγιο Ιερόθεο.

Στον 8ο όμιλο τέλος, η Καλαμάτα πέτυχε την 9η νίκη της, επί του Αμβρυσσέα με 3-0, ενώ ο Ασπρόπυργος επικράτησε 1-0 του ΑΟ Υπάτου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος 
Απόλλων Παραλιμνίου-Νέστος Χρυσούπολης 0-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-ΑΕ Καλαμπακίου 1-0
Ορφέας Ξάνθης-Πανσερραϊκός 1-0
Ασπίδα Ξάνθης-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-3
ΠΑΟ Κοσμίου-Άρης Αβάτου 0-2
ΑΟ Καβάλα-Αετός Ορφανού 1-0
Κεραυνός Πέρνης-Εθνικός Σιδηροκάστρου 2-1

2ος όμιλος 
ΠΑΟ Κουφαλίων-Εδεσσαϊκός 0-4
ΑΣ Γιαννιτσά-Αγροτικός Αστέρας 1-1
Νίκη Αγκαθιάς-Μελιτέας Μελίτης 1-1
Μακεδονικός-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-1
Ερμής Αμυνταίου-Βέροια 0-4
ΠΟ Τρίγλιας-Άρης Παλαιοχωρίου 0-1
Αλμωπός Αριδαίας-Λαγκαδάς 0-0

3ος όμιλος 
Μακεδονικός Φούφα-Σούλι Παραμυθιάς 3-1
Θρίαμβος Σερβιανών-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0
Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας-Μακεδονικός Σιάτιστας 2-1
Κρόνος Αργυράδων-Γρεβενά Αεράτα 4-1
Τηλυκράτης-ΑΟ Φλωριάδας 1-0
Θεσπρωτός-ΑΕ Λευκίμμης 1-1
Ρεπό: Αχέρων Καναλακίου

4ος όμιλος 
ΑΟ Σελλάνων-Ολυμπιακός Βόλου 2-3
Πιερικός-Μετέωρα 1-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Αστέρας Ιτέας 1-4
Θησέας Αγριάς-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1
Φωκικός-Απόλλων Μακρυχωρίου 0-0
ΑΟ Στυλίδας-ΓΣ Αλμυρός 0-1
Νίκη Βόλου-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας 1-0

5ος όμιλος 
Ατρόμητος Πειραιά-ΟΦ Ιεράπετρας 0-2
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-Ατσαλένιος 1-1
Προοδευτική-ΑΟ Παλαιοχώρας 0-1
Γιούχτας-ΑΟ Επισκοπής 0-0
Κερατσίνι-Εθνικός Πειραιά 0-2
ΑΕ Νεάπολης-Αμπελακιακός 0-1
Ρεπό: Ιωνικός

6ος όμιλος 
Ιάλυσος-Αχαρναϊκός 2-1
Διαγόρας Ρόδου-Φοίβος Κρεμαστής 5-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Πανηλειακός 0-1
ΠΑΟ Βάρδας-Θύελλα Ραφήνας 0-0
Παλληνιακός-Πανμοβριακός 4-1
Παναιγιάλειος-Διαγόρας Βραχνέικων 1-1
Ρεπό: Νίκη Τραγάνου

7ος όμιλος (8η αγωνιστική)
Πανθηραϊκός-Χαραυγιακός 1-0
Καλλιθέα-Θύελλα Καμαρίου 0-0
Άγιος Ιερόθεος-Ηλυσιακός 1-2
Αγ. Ανάργυροι-Χαλκίδα 1-1
Κόρινθος-Αιγάλεω 1-3
Απόλλων Ερέτριας-Αιολικός 0-0

8ος όμιλος 
ΑΕ Πέλλανας Καστορείου-ΑΟ Εικοσιμίας 4-0
Καλαμάτα-Αμβρυσσέας Διστόμου 3-0
ΑΟ Κατασταρίου-Αστέρας Βλαχιώτη 3-1
Παναρκαδικός-Πάμισος 4-1
Ένωση Λέρνας-Μανδραϊκός 0-0
Ερμιονίδα-Παναργειακός 0-2
Ασπρόπυργος-ΑΟ Ύπατου 1-0.

onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική