fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Τι έγινε σήμερα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής!

Ανάλυση: Τι έγινε σήμερα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής!
Τα πάντα όλα σε... όλη τη Γ' Εθνική!! Φωτό από το Ντέμπι της Καβάλας με τον Πανρσεραϊκό!

Πολλά γκολ και εκπλήξεις στα παιχνίδια της 4ης αγωνιστικής στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής.

Επίδειξη δύναμης έκανε η Καβάλα στο ντέρμπι του 1ου ομίλου με τον Πανσερραϊκό, καθώς επικράτησε 4-0 και φάνηκε πως το νωθρό ξεκίνημα στο πρωτάθλημα ξεπεράστηκε.

Ο Νέστος Χρυσούπολης ήταν εντυπωσιακός, καθώς επιβλήθηκε με 4-0 της Ασπίδας στην Ξάνθη.

Στον 2ο όμιλο, η Τρίγλια νίκησε 2-0 τον Μελιτέα Μελίτης, ενώ η Βέροια κόλλησε στο 1-1 στην Αριδαία απέναντι στον Αλμωπό.

Στον 3ο όμιλο, η ΑΕ Λευκίμμης σκόρπισε με 4-0 τα Γρεβενά Αεράτα, ενώ ο Τηλυκράτης επικράτησε 3-1 του Μακεδονικού Σιάτιστας.

Στον 4ο όμιλο, ο Πιερικός νίκησε 2-0 την Αναγέννηση στην Καρδίτσα, βυθίζοντάς την κι άλλο, ενώ η Νίκη Βόλου επικράτησε δύσκολα 1-0 του Απόλλωνα Μακρυχωρίου. Ο Ολυμπιακός Βόλου πέρασε νικηφόρα από την Αγριά, νικώντας 2-0 τον Θησέα.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός νίκησε 2-1 τον Ατρόμητο Πειραιά, ενώ η ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ άλωσε τον Κορυδαλλό, επικρατώντας 2-1 της Προοδευτικής. Η Επισκοπή διέλυσε με 4-1 τον Αμπελακιακό στη Σαλαμίνα.

Στον 6ο όμιλο, ο Ιάλυσος επιβλήθηκε 3-0 της Νίκης Τραγανού, ενώ ο Παναιγιάλειος νίκησε 2-1 τη Θύελλα Ραφήνας.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω νίκησε δύσκολα 2-1 τον Πανθηραϊκό, ενώ ο Αιολικός επικράτησε 1-0 του Άγιου Ιερόθεου.

Στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με τον Παναργειακό, καθώς νίκησε 2-0, ενώ οι Αργείτες έπαιζαν με 10 από το 60’ και διαμαρτύρονται για ένα πέναλτι. Ο Ασπρόπυργος επέστρεψε στις νίκες, καθώς επικράτησε 1-0 της ΑΕ Πελλάνας στη Σπάρτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Απόλλων Παραλιμνίου 2-1
Κεραυνός Πέρνης-Άρης Αβάτου 3-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-3
ΑΟ Καβάλα-Πανσερραϊκός 4-0
ΠΑΟ Κοσμίου-ΑΕ Καλαμπακίου 2-0
Ασπίδα Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 0-4
Ορφέας Ξάνθης-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 2-1

2ος όμιλος
Άρης Παλαιοχωρίου-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-2
Αλμωπός Αριδαίας-Βέροια 1-1
ΑΠΕ Λαγκαδά-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-0
ΠΟ Τρίγλιας-Μελιτέας Μελίτης 2-0
Ερμής Αμυνταίου-Αγροτικός Αστέρας 0-3
Μακεδονικός-Εδεσσαϊκός 1-0
Νίκη Αγκαθιάς-ΑΣ Γιαννιτσά 2-0

3ος όμιλος
ΑΟ Φλωριάδας-Μακεδονικός Φούφα 0-3 α.α.
Θεσπρωτός-Αχέρων Καναλακίου 1-0
ΑΕ Λευκίμμης-Γρεβενά Αεράτα 4-0
Τηλυκράτης Λευκάδας-Μακεδονικός Σιάτιστας 3-1
Κρόνος Αργυράδων-Σούλι Παραμυθιάς 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Θρίαμβος Σερβιανών 1-0
Ρεπό: Ναυπακτιακός Αστέρας

4ος όμιλος
ΓΣ Αλμυρού-ΑΟ Σελλάνων 1-1
Νίκη Βόλου-Απόλλων Μακρυχωρίου 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 1-1
ΑΟ Στυλίδας-Αστέρας Ιτέας 0-0
Φωκικός-ΑΣ Μετέωρα 0-2
Θησέας Αγριάς-Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Αναγέννηση Καρδίτσας-Πιερικός 0-2

5ος όμιλος
Εθνικός-Ατρόμητος Πειραιά 2-1
ΑΕ Νεάπολης-Ιωνικός 0-0
Αμπελακιακός-Επισκοπή 1-4
Κερατσίνι-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0
Γιούχτας-ΟΦ Ιεράπετρας 0-0
Προοδευτική-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 1-2
Ρεπό: Ατσαλένιος

6ος όμιλος
Παλληνιακός-Φοίβος Κρεμαστής 2-1 (20/10)
Διαγόρας Βραχνέικων-Διαγόρας Ρόδου 1-1
Ιάλυσος-Νίκη Τραγανού 3-0
Αχαρναϊκός-Πανμοβριακός Ριόλου 1-0
Παναιγιάλειος-Θύελλα Ραφήνας 2-1
ΠΑΟ Βάρδας-Αστέρας Αμαλιάδας 2-0
Ρεπό: Πανηλειακός

7ος όμιλος 
Θύελλα Καμαρίου-Άγιοι Ανάργυροι 1-0
Αιγάλεω-Πανθηραϊκός 2-1
Απόλλων Ερέτριας-Χαραυγιακός 1-0
Καλλιθέα-Κόρινθος 0-0
Αιολικός-Άγιος Ιερόθεος 1-0
Ηλυσιακός-ΑΟ Χαλκίδας 2-0

8ος όμιλος
Παναρκαδικός-ΑΟ Εικοσιμίας 3-0
ΑΟ Κατασταρίου-ΑΟ Υπάτου 1-2
Πάμισος-ΑΕ Ερμιονίδας 1-1
Ένωση Λέρνας-Αστέρας Βλαχιώτη 0-2
Μανδραϊκός-Αμβρυσσέας Διστόμου 1-0
Καλαμάτα-Παναργειακός 2-0
ΑΕ Πελλάνας-Ασπρόπυργος 0-1

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική