Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Τι έγινε σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!

Δείτε πως διαμορφώθηκαν τα αποτελέσματα στα παιχνίδια των 8 ομίλων της Γ’ Εθνικής.

Στον 1ο όμιλο, Καβάλα και Νέστος Χρυσούπολης αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα, σε ένα ματς με ευκαιρίες, αποβολή και πολύ κόσμο στην εξέδρα.

Στον 2ο όμιλο, η Βέροια νίκησε 3-0 τον ΠΑΟ Κουφαλίων και έπιασε κορυφή, μιας και ο Άρης Παλαιοχωρίου κόλλησε στο 0-0 με τον Ολυμπιακό Κυμίνων.

Στον 3ο όμιλο, ο Κρόνος Αργυράδων απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής μετά τη νίκη του με 2-1 επί του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας, την ώρα που ο Μακεδονικός Φούφα έμενε στο 1-1 με τον Αχέροντα στο Καναλάκι.

Στον 4ο όμιλο, η Νίκη Βόλου επικράτησε 1-0 του Αστέρα Ιτέας και ο Ολυμπιακός Βόλου νίκησε 2-0 εκτός έδρας τον ΑΟ Στυλίδας, αλλά το παιχνίδι που έκλεψε τις εντυπώσεις ήταν το Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΣ Μετέωρα 3-3.

Στον 5ο όμιλο, Εθνικός και ΟΦ Ιεράπετρας γνώρισαν την ήττα, από Επισκοπή με 1-0 και Κερατσίνι με 2-1 αντίστοιχα, ενώ ο Γιούχτας επιβλήθηκε 2-0 της Προοδευτικής και βρέθηκε στη δεύτερη θέση.

Στον 6ο όμιλο ο Ιάλυσος νίκησε τη Θύελλα Ραφήνας με 2-0, ενώ ο Διαγόρας επικράτησε 2-1 της Νίκης Τραγανού.

Στον 7ο όμιλο, το Αιγάλεω επικράτησε 1-0 του ΑΟ Χαλκίδας, ενώ ο Αιολικός πήρε τη νίκη με 2-1 επί του Ηλυσιακού. Εντυπωσιακοί οι Άγιοι Ανάργυροι επιβλήθηκαν με 5-2 του Απόλλωνα Ερέτριας.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα επικράτησε 3-1 της ΑΕ Πελλάνας, ενώ ο Ασπρόπυργος «κόλλησε» στο 2-2 στη Ζάκυνθο απέναντι στον ΑΟ Κατασταρίου. Νέα ήττα γνώρισε ο Παναργειακός στην Τρίπολη, από τον Παναρκαδικό με 2-1.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Αετός Ορφανού-Αλέξανδρος Κιλκίς 0-0 (9/2)
Κεραυνός Πέρνης-Πανσερραϊκός 1-0 (9/2)
Εθνικός Σιδηροκάστρου-ΑΕ Καλαμπακίου 0-1
Καβάλα-Νέστος Χρυσούπολης 0-0
ΠΑΟ Κοσμίου-Εθνικός Αλεξανδρούπολης 3-3
Ασπίδα Ξάνθης-Ορφέας Ξάνθης 0-2
Άρης Αβάτου-Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

2ος όμιλος
Βέροια-ΠΑΟ Κουφαλίων 3-0
Άρης Παλαιοχωρίου-Ολυμπιακός Κυμίνων 0-0
Αλμωπός Αριδαίας-Μελιτέας Μελίτης 3-0
ΑΠΕ Λαγκαδά-Αγροτικός Αστέρας 0-2
ΠΟ Τρίγλιας-Εδεσσαϊκός 1-0
Ερμής Αμυνταίου-ΑΣ Γιαννιτσά 1-1
Μακεδονικός-Νίκη Αγκαθιάς 2-3

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-0
Τηλυκράτης-Σούλι Παραμυθιάς 0-1
Κρόνος Αργυράδων-Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας 3-1
Αχέρων Καναλακίου-Μακεδονικός Φούφα 1-1
Θεσπρωτός-Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0
ΑΟ Φλωριάδας-Γρεβενά Αεράτα 0-3 α.α.
Ρεπό: Θρίαμβος Σερβιανών

4ος όμιλος
Απόλλων Μακρυχωρίου-ΑΟ Σελλάνων 1-0
ΓΣ Αλμυρού-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1
Νίκη Βόλου-Αστέρας Ιτέας 1-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΣ Μετέωρα 3-3
ΑΟ Στυλίδας-Ολυμπιακός Βόλου 0-2
Φωκικός-Πιερικός 2-3
Θησέας Αγριάς-Αναγέννηση Καρδίτσας 3-0 α.α.

5ος όμιλος
Ιωνικός-Ατρόμητος Πειραιά 5-0
Εθνικός-ΑΟ Επισκοπής 0-1
ΑΕ Νεάπολης-ΑΟ Παλαιόχωρας 1-3
Αμπελακιακός-Ατσαλένιος 0-0
Κερατσίνι-ΟΦ Ιεράπετρας 2-1
Γιούχτας-Προοδευτική 2-0
Ρεπό: ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ

6ος όμιλος
Νίκη Τραγανού-Διαγόρας 1-2
Ιάλυσος-Θύελλα Ραφήνας 2-0
Αχαρναϊκός-Πανηλειακός 0-0
Διαγόρας Βραχνεΐκων-Πανμοβριακός 3-0
Παλληνιακός-ΠΑΟ Βάρδας 0-1
Παναιγιάλειος-Φοίβος Κρεμαστής (11/02, 14:45)
Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας

7ος όμιλος – 16η αγωνιστική
Κόρινθος-Χαραυγιακός 0-1
Απόλλων Ερέτριας-Άγιοι Ανάργυροι 2-5
Καλλιθέα-Άγιος Ιερόθεος 2-0
Θύελλα Καμαρίου-Πανθηραϊκός 1-0
Αιολικός-Ηλυσιακός 2-1
Αιγάλεω-ΑΟ Χαλκίδας 1-0

8ος όμιλος
Ένωση Λέρνας-ΑΟ Εικοσιμίας 5-0
Μανδραϊκός-ΑΟ Υπάτου 0-0
Παναρκαδικός-Παναργειακός 2-1
ΑΟ Κατασταρίου-Ασπρόπυργος 2-2
Καλαμάτα-ΑΕ Πελλάνας Καστορείου 3-1
Αστέρας Βλαχιώτη-Ερμιονίδα 1-0
Πάμισος-Αμβρυσσέας Διστόμου 0-2.

onsports.gr

  • Σε λίγο και οι βαθμολογίες όλων των ομίλων!

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement Prime All Day Coffee Bar
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική