fbpx
Ακολουθήστε μας

Γ΄ Εθνική

Ανάλυση: Τι θα γίνει σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!

Ανάλυση: Τι θα γίνει σήμερα σε όλη την Γ’ Εθνική!

Μάχες στη 12η αγωνιστική και της Γ’ Εθνικής, που σταματάει για τις γιορτές.

Στην 12η αγωνιστική, τελευταία πριν τη διακοπή της Γ’ Εθνικής λόγω των εορτών, το ενδιαφέρον είναι μεγάλο.

Στον 1ο όμιλο, ο πρωτοπόρος Νέστος Χρυσούπολης υποδέχεται τον Εθνικό Σιδηροκάστρου, ενώ η Καβάλα δοκιμάζεται στην Αλεξανδρούπολη από τον τοπικό Εθνικό.

Στον 2ο όμιλο, ο Μελιτέας Μελίτης φιλοξενεί τον Άρη Παλαιοχωρίου, ενώ η Βέροια αγωνίζεται εκτός έδρας με τον Ολυμπιακό Κυμίνων.

Στον 3ο όμιλο, ο πρώτος Μακεδονικός Φούφα έχει δύσκολη αποστολή στην Κέρκυρα απέναντι στον Κρόνο Αργυράδων και ο Ναυπακτιακός Αστέρας αγωνίζεται με τον Θεσπρωτό.

Στον 4ο όμιλο, ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, ενώ η Νίκη Βόλου κοντράρεται στην Καλαμπάκα με τα Μετέωρα.

Στον 5ο όμιλο, ο Εθνικός δοκιμάζει τις δυνάμεις του κόντρα στην Παλαιόχωρα στην Κάντανο, ενώ η Επισκοπή φιλοξενεί τον Εθνικό.

Στον 6ο όμιλο ο Πανηλειακός αντιμετωπίζει τον πρωτοπόρο Ιάλυσος, ενώ ο Αστέρας Αμαλιάδας κοντράρεται με τον Παναιγιάλειο.

Στον 7ο όμιλο και την 11η αγωνιστική, το Αιγάλεω θέλει να επιστρέψει στις νίκες απέναντι στον Χαραυγιακό, ενώ η Καλλιθέα αντιμετωπίζει τον Πανθηραϊκό.

Τέλος, στον 8ο όμιλο, η Καλαμάτα θέλει να συνεχίσει το απίστευτο σερί της και απέναντι στην Ερμιονίδα και ο Ασπρόπυργος φιλοξενεί τον Παναρκαδικό.

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

1ος όμιλος
Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 (15/12)
Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Καβάλα
ΑΕ Καλαμπακίου – Κεραυνός Πέρνης
Αλέξανδρος Κιλκίς – Άρης Αβάτου
Ορφέας Ξάνθης – ΠΑΟΚ Κοσμίου
Νέστος Χρυσούπολης – Εθνικός Σιδηροκάστρου
Πανσερραϊκός – Αετός Ορφανού

2ος όμιλος
ΑΣ Γιαννιτσά – ΠΟ Τρίγλιας 0-0 (15/12)
Μελιτέας Μελίτης – Άρης Παλαιοχωρίου
Ολυμπιακός Κυμίνων – Βέροια
Νίκη Αγκαθιάς – Ερμής Αμυνταίου
Αγροτικός Αστέρας – Αλμωπός Αριδαίας
Μακεδονικός – ΠΑΟ Κουφαλίων
Εδεσσαϊκός – ΑΠΕ Λαγκαδά

3ος όμιλος
Κρόνος Αργυράδων – Μακεδονικός Φούφα
Ναυπακτιακός Αστέρας – Θεσπρωτός
Σούλι Παραμυθιάς – ΑΕ Λευκίμμης
Θρίαμβος Σερβιανών – Τηλυκράτης
Γρεβενά Αεράτα – Αχέρων Καναλακίου
Μακεδονικός Σιάτιστας – ΑΟ Φλωριάδας
Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

4ος όμιλος
ΑΣ Μετέωρα – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Αχιλλέας Νεοκαισάρειας
Αστέρας Ιτέας – ΓΣ Αλμυρού
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Απόλλων Μακρυχωρίου
Θησέας Αγριάς – ΑΟ Σελλάνων
Πιερικός – ΑΟ Στυλίδας
Αναγέννηση Καρδίτσας – Φωκικός

5ος όμιλος
ΟΦ Ιεράπετρας – Αμπελακιακός 2-0 (15/12)
Παλαιόχωρα – Εθνικός
Επισκοπή – Ιωνικός
Γιούχτας – Ατρόμητος Πειραιά
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ – Κερατσίνι
Ατσαλένιος – ΑΕ Νεάπολης
Ρεπό: Προοδευτική

6ος όμιλος
Παλληνιακός – Διαγόρας Ρόδου 0-1 (15/12)
Πανηλειακός – Ιάλυσος
Θύελλα Ραφήνας – Διαγόρας Βραχνεϊκων
Φοίβος Κρεμαστής – Αχαρναϊκός (12:30)
Πανμοβριακός – Νίκη Τραγανού
Αστέρας Αμαλιάδας – Παναιγιάλειος
Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας

7ος όμιλος – 11η αγωνιστική
Αιγάλεω – Χαραυγιακός
Θύελλα Καμαρίου – Ηλυσιακός (12:00)
Κόρινθος – Άγιοι Ανάργυροι
Αιολικός – Χαλκίδα
Απόλλων Ερέτριας – Άγιος Ιερόθεος
Καλλιθέα – Πανθηραϊκός

8ος όμιλος
ΑΕ Πελλάνας – ΑΟ Κατασταρίου 0-0 (15/12)
Καλαμάτα – Ερμιονίδα
Παναργειακός – Μανδραϊκός
Ασπρόπυργος – Παναρκαδικός
Αμβρυσσέας Διστόμου – Αστέρας Βλαχιώτη
ΑΟ Υπάτου – Ένωση Λέρνας
ΑΟ Εικοσιμίας – Πάμισος (13:30).

onsports

Σχολιάστε εδώ

Αφήστε το σχόλιο σας

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement
Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική