Καλαμάτα

Απίστευτο: Έχασαν και από τα τα Πράσινα Πουλιά οι Ερασιτέχνες Καλαμάτας…

Κατι δεν πάει, σιγουρα πια, στα τμήματα υποδομής της Μαύρης Θύελλας, καλά  στους Σπουδαία νίκη με μεγάλη ανατροπή πέτυχε σήμερα το πρωί η ομάδα των Πράσινων Πουλιών που επικράτησε εντός έδρας με 3-2 των Ερασιτεχνών Καλαμάτας.

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 0-2 στο ημίχρονο αλλά στην επανάληψη από το 68′ έως το 89′ πέτυχαν τρία γκολ και πήραν την νίκη. Από την άλλη, οι Ερασιτέχνες γνώρισαν την 2η ήττα στο πρωτάθλημα.

Στο 17′ ο Τσαούσης έκανε το 0-1. Στο 32′ ο Φράγκος σημείωσε το 0-2. Στο 68′ ο Χριστόπουλος μείωσε σε 1-2. Στο 80′ ο Κούκα ισοφάρισε σε 2-2. Στο 89′ ο Χριστόπουλος πέτυχε την ανατροπή και το 3-2.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κουρτέσης με βοηθούς τον Μπουρίκα και την Κωστοπούλου. Άριστοι όλοι τους.

ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ: Αραπάκης (71′ Τομάτος), Κούκα, Ιωαννίδης, Αδαμόπουλος, Φλωράτος, Σπυρόπουλος, Τσιρώνης (46′ Χριστόπουλος), Κυριακόπουλος, Σ. Ντερβίσι, Καρλής (87′ Καλύβας), Κατράνης.

ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΕΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Π. Βαρελάς, Θεοφιλόπουλος, Καρακαϊδός (46′ Ντόντα), Γιακουμής (71′ Γκίζας), Μητρόπουλος, Παπαδόπουλος, Σαούτης (46′ Σ. Βαρελάς), Καρνάκης, Φράγκος, Χότζα, Τσαούσης.