Απίθανο φινάλε! Η Λαμία έριξε τον Ιωνικό κατηγορία με τρομερή ανατροπή – Η τελική βαθμολογία (+vids)

Η Λαμία βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στο ημίχρονο, αλλά με υπέροχα γκολ ισοφάρισε 2-2, κέρδισε την παραμονή στη Super League και καταδίκασε σε υποβιβασμό τον Ιωνικό. Τα αποτελέσματα και η τελική βαθμολογία των play outs

Δραματικό φινάλε στη μάχη της παραμονής στη Super League!

Ο Ιωνικός ήθελε μόνο νίκη κόντρα στη Λαμία και βρέθηκε να κρατάει την τύχη στα χέρια του, καθώς προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο της αναμέτρησης στη Νίκαια.

Ωστόσο, η Λαμία του Λεωνίδα Βόκολου έδειξε τεράστια ψυχικά αποθέματα, ισοφάρισε σε 2-2 και ήταν αυτή που πανηγύρισε την παραμονή στην κατηγορία, καταδικάζοντας τους Νικαιώτες σε υποβιβασμό στη Super League 2, μετά τον Λεβαδειακό.

Στο 30′ ο Ιωνικός άνοιξε το σκορ με απρόσμενο τρόπο. Μετά από κόρνερ ο βραχύσωμος Ελευθεριάδης βρέθηκε στην καρδιά της περιοχής και με κεφαλιά έκανε το 1-0, μέσα σε πανδαιμόνιο στη Νίκαια.

Επτά λεπτά αργότερα ήρθε και το 2-0 από υπέροχο γκολ του Κάνιας, ο οποίος είδε την μπάλα να στρώνεται μπροστά του μετά από προσπάθεια του Σάκιτς και με έναν «κεραυνό» έστειλε την μπάλα στο «γάμα»!

Η Λαμία, όμως, δεν παρέδωσε τα όπλα. Στο 54′ ο Νούνιες βρέθηκε μέσα στην περιοχή, υποδέχτηκε σωστά τη μπάλα, γύρισε και από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το πλασέ για να νικήσει τον Χουτεσιώτη και να μειώσει σε 2-1.

Για να έρθει η απόλυτη ανατροπή στο 73′ με πανέμορφο γκολ από τον Τόσιτς, ο οποίος σκόραρε με απίθανη απευθείας εκτέλεση φάουλ!