Χωρίς κατηγορία

Από ήττα σε ήττα η ΑΕ Μάνης… (photos)

Σημαντική νίκη με σκορ 1-0 για τον Τέλο Αγρα με τη πολύ μέτρια ξανά και πανάκριβη – μεταγραφικά και … οικονομικά, φίλε μας Στρατή Σαραντέα – Μάνη, η οποία έχασε και πάλι…

Οι δύο ομάδες μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο και προσπάθησαν να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη περιοχή. Καμία από τις δύο δεν έκανε κάποια σημαντική φάση με το πρώτο ημίχρονο να τελειώνει ισόπαλο.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι «ερυθρόλευκοι» πάταγαν καλύτερα στο γήπεδο και είχαν αρκετές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ, ωστόσο δεν τα κατάφεραν. Τελικά η λύτρωση για τους γηπεδούχους ήρθε στο 90′, όταν ο Γεωργιόπουλος από αριστερά πάσαρε στον Βέλλη, του οποίου το πολύ καλό πλασέ μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Μάνης, με τον Θανάση Τηλεμάχου στην επιστροφή της μπάλας να διαμορφώνει με κοντινό πλασέ το τελικό 1-0.

Διαιτητικές: Ψηλοπαναγιώτης, Βανικιώτης, Κυριόπουλος. Άριστοι όλοι τους και πάλι.

Άγρας: Αλεξόπουλος, Δασκαλάκης, Γεωργόπουλος, Αναστασόπουλος, Κάππος (Αλεξανδρόπουλος), Σταθόπουλος, Μπολούν, Καραμπότσος, Γεωργιόπολος, Τηλεμάχου (Τάρλεφ 90′) Βέλλης.

Μάνη: Λίβας, Δουρούμης, Λυμπερόπουλος, Πετριτάι, Μουστάκας, Σαούτης, Μπεγέτης, Ασημακόπουλος, Φετάχου, Πουλάκος ( Σπυρέας 80′) Χελάς.

Από ήττα σε ήττα η ΑΕ Μάνης… (photos)Από ήττα σε ήττα η ΑΕ Μάνης… (photos)