Μεσσηνία

Απόλλων Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης 4-0: Την “καθάρισε” στο πρώτο 15λεπτο (photos)

Μόλις 15 λεπτά χρειάστηκε ο Απόλλωνας Καλαμάτας για να τελειώσει το ματς κόντρα στην ΑΕ Μάνης.

Ο Δαλκαφούκης είχε μεγάλα κέφια και στο πρώτο τέταρτο του αγώνα σημείωσε τρία γκολ, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς!
Το σκορ άνοιξε μόλις στο 3΄ και ένα λεπτό αργότερα έγινε το 2-0! Στο 15΄, ο Δαλκαφούκης, με ωραία ατομική προσπάθεια, έκανε το 3-0 για τον Απόλλωνα.
Η Μάνη έδειξε να τα έχει χαμένα και δεν βρήκε τρόπο να αντιδράσει στο υπόλοιπο της αναμέτρησης…
Ο θρίαμβος του Δαλκαφούκη, αλλά και του Απόλλωνα, ολοκληρώθηκε στο 47′ όταν ο επιθετικός του Απόλλωνα πέτυχε το τέταρτο προσωπικό του γκολ, μετά από ασίστ του Μπάκα!
Τέλος, στο 60′ ο Κακαλής επιχείρησε μια σέντρα σουτ με την μπάλα να βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσαρέα.
Πρώτη ήττα για την ΑΕ Μάνης στο πρωτάθλημα, που παραμένει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας, εκεί όπου αναρριχήθηκε και ο Απόλλωνας μετά τη σημερινή, εμφατική, νίκη του.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σακελαρόπουλος): Κυριακόπουλος, Κακαλής, Δασκαλάκης, Βασιλόπουλος, Παχής, Κουντάνης, Παπαθεοδώρου, Καραχάλιος Δαλκαφούκης, Ιάσονας, Σπανός, Μπάκας.
ΑΕ ΜΑΝΗΣ (Δρούγας): Κατσαρέας, Χατζηπαναγιώτης, Στύλλα, Βαβαρούτσος, Κουμπανάρος, Πολυμενέας, Δουρούμης, Σπυρέας, Κάνιστρας, Τσουλάκος, Χελάς

Απόλλων Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης 4-0: Την “καθάρισε” στο πρώτο 15λεπτο (photos) Απόλλων Καλαμάτας – ΑΕ Μάνης 4-0: Την “καθάρισε” στο πρώτο 15λεπτο (photos)