Μεσσηνία

Απόλλων Καλαμάτας – Κυπαρισσία 2-1: Νίκη κορυφής στο 93′! (photos)

Στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα της Α’ Τοπικής μετά και την αγχωτική νίκη του με 2-1 στις καθυστερήσεις, κόντρα στην Κυπαρισσία, παραμένει ο Απόλλωνας Καλαμάτας.

Τον νικητήριο γκολ πέτυχε ο Παχής στο 3ο λεπτό τον καθυστερήσεων και κόντρα στην ροή του αγώνα στο β’ ημίχρονο.

Ο ΑΟ Κυπαρισσίας πάλεψε αλλά το τελικό αποτέλεσμα τον αφήνει στην 4η θέση με 35 βαθμούς, 7 βαθμούς λιγότερους από τον πρωτοπόρο Απόλλωνα.

Τα γκολ:

22′ Ο Σπανός κάνει το 1-0 για τον Απόλλωνα με πλασέ.

70′ Ο Μιχαηλίδης ισοφαρίζει σε 1-1, με ωραίο σουτ για την Κυπαρισσία.

93′ Ο Παχής με κεφαλιά διαμορφώνει το τελικό 2-1 για τον Απόλλωνα.

Απόλλων Καλαμάτας: Κυριακόπουλος, Κακαλης, Δασκαλάκης, Παχής, Βασιλόπουλος, Κουντάνης, Καραχάλιος, Σπανός, Περιβολάρης, Μερκούρης (83′  Καραβίτης), Καρύδης (63′ Μανωλόπουλος)

Κυπαρισσία: Παππάς, Ανδρουτσής, Μιτρόφ, Μπουτσικάκης, Μιχαηλίδης, Καμαρινός, Κωνσταντόπουλος, Μπάρκας (87′ Διονυσόπουλος), Σπυρόπουλος (75′ Γεωργιόπουλος), Μπουρλάκης (67′ Κόλλιας).

Απόλλων Καλαμάτας – Κυπαρισσία 2-1: Νίκη κορυφής στο 93′! (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Κυπαρισσία 2-1: Νίκη κορυφής στο 93′! (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Κυπαρισσία 2-1: Νίκη κορυφής στο 93′! (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Κυπαρισσία 2-1: Νίκη κορυφής στο 93′! (photos)