Μεσσηνία

Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos)

Σε ένα ντέρμπι που τα είχε όλα, εκτός από γκολ, Απόλλωνας Καλαμάτας και Πανθουριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0.

Το ματς ξεκίνησε με την ομάδα της Θουρίας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ενώ μετά το πρώτο 20λεπτο οι γηπεδούχοι ισορρόπησαν το παιχνίδι.
Στο β’ ημίχρονο ο Απόλλωνας μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι, η αποβολή, όμως, του Δαλκαφούκη στο 75′, άλλαξε τις ισορροπίες.
Τα αίματα άναψαν και ενώ ο Απόλλωνας εξακολούθησε να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, ο Πανθουριακός έχασε όμως αρκετές ευκαιρίες για να φύγει με το “διπλό”.
Το τελικό αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο καθώς θα μπορούσαν να έχουν σκοράρει και οι δύο ομάδες.

Το φιλμ του αγώνα:
9′ Καλό σουτ ου Μπάκα για τον Απόλλωνα, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα
20′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Μίνγκα, σε ετοιμότητα ο Κόκκαλης
35′ Κεφαλιά του Κάνιστρα από πλεονεκτική θέση, χωρίς τύχη…
42′ Νέα κεφαλιά από τον Κάνιστρα, λίγο έξω η μπάλα
52′ Εντυπωσιακή απόκρουση του Κόκκαλη σε κεφαλιά του Μπάκα
64′ Καλή στιγμή για τον Πανθουριακό με τον Κάνιστρα
75′ Με 10 παίκτες ο Απόλλωνας, καθώς ο Δαλκαφούκης θα δει δεύτερη κίτρινη κάρτα
87′ Ο Σπυρόπουλος “ταλαιπωρεί” την άμυνα του Απόλλωνα, μπαίνει στην περιοχή, αλλά ο Κυριακόπουλος διώχνει εντυπωσιακά
92′ Φοβερή προσπάθεια του Σπυρόπουλου, ο Παπαθεοδώρου θα κάνει το σουτ, θα διώξει σε κόρνερ ο Κυριακόπουλος

Απόλλων Καλαμάτας: Κυριακόπουλος, Κακαλής, Δασκαλάκης, Παχής, Βασιλόπουλος (90′ Καρύδης), Κουντάνης, Περιβολάρης, Μανωλόπουλος (46′ Καραχάλιος), Δαλκαφούκης, Σπανός, Μπάκας
Πανθουριακός: Κόκκαλης, Παντσιώτης, Εμμανουήλ, Δημητρακόπουλος, Γιαννακόπουλος, Καράμπελας, Λαθύρης, Τρίψας (56′ Σπυρόπουλος), Κάνιστρας (66′ Κανελόπουλος), Μίνγκας, Παπαθεοδώρου

Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos) Απόλλων Καλαμάτας – Πανθουριακός 0-0: Έλειψε μόνο το γκολ (photos)