Αποτελέσματα και ανάλυση των αγώνων μπαράζ σήμερα της Γ’ Εθνικής…

Τα αποτελέσματα και η…ανάλυση των πρώτων αγώνων των μπαράζ της Γ’ Εθνικής για άνοδο στη Football League.

Στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, το παιχνίδι ήταν αναγνωριστικό στα πρώτα λεπτά, με τις δύο ομάδες να δοκιμάζουν τις δυνάμεις τους. Στο 29’ όμως ο Β. Κωνσταντίνου άνοιξε το σκορ για τον Θεσπρωτό, κάνοντας το 0-1. Οι φιλοξενούμενοι επιχείρησαν να εκμεταλλευτούν το «πάγωμα» της Νίκης, αλλά δεν μπόρεσαν να πετύχουν δεύτερο γκολ. Η Νίκη αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, πιέζοντας για το τέρμα της ισοφάρισης.

Στη Χαλκιδική, ο ΠΟ Τρίγλιας είχε την κατοχή της μπάλας, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει, ούτε όμως και ο Νέστος Χρυσούπολης που έψαχνε τις αντεπιθέσεις. Το παιχνίδι δεν είχε πολλές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, ενώ η δυνατή βροχή μετά από 70′ δυσκόλεψε τους ποδοσφαιριστές.

Νωρίτερα, ο Ιωνικός αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον Αιολικό και απέκτησε προβάδισμα ανόδου ενόψει της ρεβάνς στη Νεάπολη.