fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Tα αποτελέσματα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής…

Tα αποτελέσματα και στους οκτώ ομίλους της Γ’ Εθνικής…

Τι έγινε στα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής, σε όλη τώρα την Γ’ Εθνική.

Στον 3ο όμιλο ο Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας διπλασίασε τις νίκες του με 2-0 επί των Γρεβενών Αεράτων και είναι μόνος πρώτος στη βαθμολογία. Στον 4ο όμιλο ο Ολυμπιακός Βόλου επικράτησε 2-0 των Μετεώρων, ενώ Πιερικός και Αστέρας Ιτέας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 2-2.

Η Επισκοπή πήρε σπουδαίο «διπλό» με 2-0 επί της Προοδευτικής, ενώ ο Γιούχτας επικράτησε 2-0 του Ιωνικού στον 5ο όμιλο. Στον 6ο όμιλο ο Πανηλειακός νίκησε 2-1 στις καθυστερήσεις τον Φοίβο Κρεμαστής στη Ρόδο, ενώ η Θύελλα Ραφήνας επικράτησε 2-0 του Αστέρα στην Αμαλιάδα.

Στον 7ο όμιλο ο Αιολικός επιβλήθηκε 2-1 της Καλλιθέας και Άγιος Ιερόθεος, Πανθηραϊκός πρόσφεραν θέαμα στη χορταστική νίκη των γηπεδούχων με 4-3.

Τέλος, στον 8ο όμιλο ο Ασπρόπυργος διέλυσε με 7-0 τον ΑΟ Εικοσιμίας, ενώ η Καλαμάτα νίκησε 1-0 τον Αστέρα Βλαχιώτη.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

1ος όμιλος
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
ΑΟ Καβάλα-Κεραυνός Πέρνης 0-0
ΠΑΟ Κοσμίου-Αετός Ορφανού 1-4
Ασπίδα Ξάνθης-Άρης Αβάτου 0-3
Ορφέας Ξάνθης-Αλέξανδρος Κιλκίς 1-1
Εθνικός Αλεξανδρούπολης-Πανσερραϊκός 0-1
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Καλαμπακίου 2-2

2ος όμιλος
ΑΠΕ Λαγκαδά-ΠΑΟ Κουφαλίων 2-1
ΠΟ Τρίγλιας-Αλμωπός Αριδαίας 3-0
Ερμής Αμυνταίου-Άρης Παλαιοχωρίου 1-3
Μακεδονικός-Βέροια 2-1
Νίκη Αγκαθιάς-Ολυμπιακός Κυμίνων 1-1
ΑΣ Γιαννιτσά-Μελιτέας Μελίτης 4-0
Εδεσσαϊκος-Αγροτικός Αστέρας 2-1

3ος όμιλος
ΑΕ Λευκίμμης-Μακεδονικός Φούφα 2-2
Τηλυκράτης Λευκάδας-Θεσπρωτός 1-0
Κρόνος Αργυράδων-Αχέρων Καναλακίου 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-Γρεβενά Αεράτα 2-0
Θρίαμβος Σερβιανών-Μακεδονικός Σιάτιστας 0-0
Σούλι Παραμυθιάς-Ναυπακτιακός Αστέρας 1-1
Ρεπό: ΑΟ Φλωριάδας

4ος όμιλος
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟ Σελλάνων 0-1
ΑΟ Στυλίδας-Νίκη Βόλου 1-4
Φωκικός-ΓΣ Αλμυρού 0-0
Θησέας Αγριάς-Απόλλων Μακρυχωρίου 2-1
Αναγέννηση Καρδίτσας-Οικονόμος Τσαριτσάνης 0-1
Πιερικός-Αστέρας Ιτέας 2-2
Ολυμπιακός Βόλου-ΑΣ Μετέωρα 2-0

5ος όμιλος
Αμπελακιακός-Ατρόμητος Πειραιά 0-0
Κερατσίνι-ΑΕ Νεάπολης 0-0
Γιούχτας-Ιωνικός 2-0
Προοδευτική-Επισκοπή 0-1
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ-ΑΟ Παλαιόχωρας 0-0
ΟΦ Ιεράπετρας-Ατσαλένιος 0-0
Ρεπό: Εθνικός

6ος όμιλος
Αχαρναϊκός-Διαγόρας Ρόδου 0-1
Παναιγιάλειος-Ιάλυσος 0-2
Παλληνιακός-Νίκη Τραγανού 2-0
ΠΑΟ Βάρδας-Πανμοβριακός Ριόλου 2-0
Αστέρας Αμαλιάδας-Θύελλα Ραφήνας 0-2
Φοίβος Κρεμαστής-Πανηλειακός 1-2
Ρεπό: Διαγόρας Βραχνέικων

7ος όμιλος
Θύελλα Καμαρίου-Χαραυγιακός 3-1
Άγιος Ιερόθεος-Πανθηραϊκός 4-3
Αιολικός-Καλλιθέα 2-1
Αιγάλεω-Απόλλων Ερέτριας 3-0
Χαλκίδα-ΠΑΣ Κόρινθος 1-0
Ηλυσιακός-Άγιοι Ανάργυροι 0-0

8ος όμιλος
Μανδραϊκός-ΑΕ Ερμιονίδας 0-0
Παναρκαδικός-Ένωσης Λέρνας 2-0
ΑΟ Κατασταρίου-Πάμισος 3-0
Καλαμάτα-Αστέρας Βλαχιώτη 1-0
ΑΕ Πελλάνας-Αμβρυσσέας Διστόμου 2-2
Ασπρόπυργος-ΑΟ Εικοσιμίας 7-0
Παναργειακός-ΑΟ Υπάτου 2-1/

onsports.gr

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική