fbpx
Connect with us

Γ΄ Εθνική

Αποτελέσματα – βαθμολογίες των εξ αναβολής σήμερα στην Γ’ Εθνική!

Αποτελέσματα – βαθμολογίες των εξ αναβολής σήμερα στην Γ’ Εθνική!

Εννέα… εκκρεμότητες αγώνων στη Γ’ Εθνική τακτοποιήθηκαν σήμερα.

Με εννέα εξ αναβολής αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα το πρόγραμμα της Γ’ Εθνικής, τακτοποιώντας εκκρεμότητες από τον… Οκτώβριο.

Για τον 1ο όμιλο, ο Άρης Αβάτου ήταν εντυπωσιακός και σκόρπισε με 4-0 την ΑΕ Αμπελοκήπων, παίρνοντας ανάσα παραμονής, ενώ ο Νέστος Χρυσούπολης «κόλλησε» στο 0-0 με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου.

Στον 2ο όμιλο, η Θύελλα Σαρακηνών εδραιώθηκε στην τρίτη θέση, μετά τη νίκη με 2-1 επί της Νέας Καλλικράτειας στη Χαλκιδική.

Στον 3ο όμιλο, πολύτιμες νίκες για την παραμονή τους πήραν Κοζάνη και Ελασσόνα επί των Ατρόμητου Παλαμά και Μακεδονικού Φούφα με 1-0.

Στον 4ο όμιλο, τη δεύτερη νίκη της πήρε η Αταλάντη, που νίκησε 2-0 τον ΓΣ Αλμυρού, ενώ Δήμητρα Ευξεινούπολης και Αμβρυσσέας Διστόμου έμειναν στο 0-0.

Στον 5ο όμιλο, η ΑΕ Μεσολογγίου πήρε σπουδαίο «τρίποντο» επί του Μ. Αλέξανδρου Καλλιθέας με 1-0.

Τέλος, στον 9ο όμιλο, ΑΟ Διαβολιτσίου και Εθνικός Σκουλικάδου αναδείχτηκαν ισόπαλοι 1-1, φτάνοντας και οι δύο τους 10 βαθμούς.

Αποτελέσματα – βαθμολογίες των εξ αναβολής σήμερα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας:

1ος όμιλος (4η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης – Απόλλων Παραλιμνίου  0-0
Άρης Αβάτου – ΑΕ Αμπελοκήπων  4-0
ΑΕ Ευόσμου – Ελπίδα Σαπών (6/5)

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ορφέας Ξάνθης 8 7 1 0 16 4 12 22
2 Αετός Οφρυνίου 8 6 1 1 15 4 11 19
3 Πανδραμαϊκός 8 6 1 1 11 3 8 19
4 Ηρακλής Αμπελοκήπων 8 5 1 2 18 5 13 16
5 Ένωση Αλεξ/πολης 8 4 1 3 10 10 0 13
6 Μ.Αλεξ.Ορφανίου 8 4 1 3 9 12 -3 13
7 Απόλλων Παραλιμνίου 7 3 2 2 8 5 3 11
8 Νέστος Χρυσούπολης 8 3 2 3 8 7 1 11
9 Ελπίδα Σαπών 7 3 2 2 7 7 0 11
10 Άρης Αβάτου 8 3 1 4 11 8 3 10
11 Εθνικός Σοχού 8 2 4 2 9 8 1 10
12 ΑΕ Ευόσμου 7 1 4 2 8 11 -3 7
13 ΑΕ Αμπελοκήπων 8 2 1 5 7 16 -9 7
14 ΑΕ Διδυμοτείχου 8 2 0 6 9 11 -2 6
15 Αναγέννηση Θαλασσιάς 8 0 0 8 2 19 -17 0
16 Δόξα Ν.Σιδηροχωρίου 7 0 0 7 2 20 -18 0

2ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΠΟ Ν.Καλλικράτειας – Θύελλα Σαρακηνών  1-2

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ποσειδών Μηχανιώνας 7 7 0 0 17 2 15 21
2 Αγροτικός Αστέρας 7 6 1 0 13 1 12 19
3 Θύελλα Σαρακηνών 7 5 2 0 12 4 8 17
4 Μ.Αλεξ.Τρικάλων 7 4 1 2 11 6 5 13
5 Θερμαϊκός 7 4 1 2 12 8 4 13
6 Εδεσσαϊκός 8 3 2 3 9 12 -3 11
7 Μακεδονικός 8 2 5 1 9 5 4 11
8 Αναγέννηση Πλαγιάς 8 3 2 3 9 8 1 11
9 Αναγέννηση Γιαννιτσών 7 3 1 3 9 7 2 10
10 ΠΟ Ν.Καλλικράτειας 8 2 1 5 8 12 -4 7
11 Νίκη Αγκαθιάς 7 2 1 4 5 10 -5 7
12 ΠΑΟ Κουφαλίων 8 1 3 4 5 9 -4 6
13 Αετός Βαρβάρας 8 2 0 6 8 16 -8 6
14 Εθνικός Γιαννιτσών 8 1 1 6 5 14 -9 4
15 ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 7 0 1 6 2 20 -18 1

3ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΠΟ Ελασσόνας – Μακεδονικός Φούφα  1-0
Κοζάνη – Ατρόμητος Παλαμά  1-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αναγέννηση Καρδίτσας 8 6 2 0 23 4 19 20
2 ΑΕ Καρίτσας 7 5 2 0 12 2 10 17
3 Αετός Μακρυχωρίου 8 5 1 2 13 4 9 16
4 ΠΟ Φήκης 7 4 1 2 8 6 2 13
5 Ατρόμητος Παλαμά 8 3 4 1 9 5 4 13
6 Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 8 4 1 3 11 11 0 13
7 Κοζάνη 7 3 2 2 8 8 0 11
8 Ηρακλής Λάρισας 7 3 2 2 14 7 7 11
9 ΑΟ Σελλάνων 8 3 0 5 6 10 -4 9
10 Ερμής Αμυνταίου 7 2 3 2 8 9 -1 9
11 ΠΟ Ελασσόνας 7 2 2 3 7 10 -3 8
12 Οικονόμος Τσαριτσάνης 8 2 1 5 7 16 -9 7
13 Δίας Δίου 7 1 3 3 4 10 -6 6
14 ΑΣ Μετέωρα 7 0 2 5 2 10 -8 2
15 Μακεδονικός Φούφα 8 0 0 8 2 22 -20 0

4ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΑΠΟ Αταλάντη – ΓΣ Αλμυρού  2-0
Δήμητρα Ευξεινούπολης – Αμβρυσσέας Διστόμου  0-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Διαγόρας Στεφανοβικείου 7 5 1 1 13 4 9 16
2 Ηρακλής Ψαχνών 6 4 1 1 11 5 6 13
3 Αμβρυσσέας Διστόμου 7 3 2 2 5 4 1 11
4 ΑΟ Υπάτου 6 2 4 0 5 2 3 10
5 ΑΟ Νέας Αρτάκης 6 2 3 1 9 8 1 9
6 Φωκικός 7 2 2 3 6 8 -2 8
7 Θησέας Αγριάς 7 1 4 2 8 9 -1 7
8 ΑΠΟ Αταλάντη 6 2 0 4 7 7 0 6
9 Δήμητρα Ευξεινούπολης 6 1 3 2 3 5 -2 6
10 ΓΣ Αλμυρού 6 2 0 4 5 8 -3 6
11 Οπούντιος Μαρτίνου 6 1 0 5 1 13 -12 3

5ος όμιλος (3η αγωνιστική)

ΑΕ Μεσολογγίου – Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας  1-0

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Αχέρων Καναλακίου 7 5 1 1 17 5 12 16
2 ΑΕ Λευκίμμης 7 5 1 1 11 5 6 16
3 Τηλυκράτης 7 5 0 2 10 4 6 15
4 Κτηνοτροφικός Αστέρας 7 4 1 2 11 6 5 13
5 ΟΦ Αγίου Ματθαίου 7 4 1 2 10 7 3 13
6 Αναγέννηση Άρτας 7 3 2 2 7 6 1 11
7 Κέρκυρα 7 3 1 3 8 17 -9 10
8 Παναγρινιακός 7 2 3 2 10 6 4 9
9 Αμβρακικός Λουτρού 7 2 2 3 5 6 -1 8
10 ΑΕ Μεσολογγίου 7 1 2 4 2 7 -5 5
11 Μ.Αλεξ.Καλλιθέας 7 1 2 4 5 10 -5 5
12 ΠΑΣ Πρέβεζα 7 1 4 2 4 7 -3 4
13 Θύελλα Κατσικάς 7 1 1 5 4 13 -9 4
14 Θύελλα Μοναστηρακίου 7 1 1 5 10 15 -5 4

9ος όμιλος (4η αγωνιστική)

ΑΟ Διαβολιτσίου – Εθνικός Σκουλικάδου  1-1

Η βαθμολογία

ΑΓ Ν Ι Η ΓΥ ΓΚ +/- Β
1 Ζάκυνθος 7 3 4 0 11 6 5 13
2 Αίας Γαστούνης 7 3 2 2 12 8 4 11
3 Ναυπακτιακός 6 3 2 1 12 5 7 11
4 Παναιγιάλειος 7 3 2 2 8 7 1 11
5 ΑΟ Διαβολιτσίου 6 3 1 2 8 7 1 10
6 Εθνικός Σκουλικάδου 7 3 1 3 8 9 -1 10
7 ΠΑΟ Βάρδας 7 2 4 1 6 6 0 10
8 Αχαϊκή 6 2 3 1 4 4 0 9
9 Πάμισος Μεσσήνης 6 2 3 1 4 3 1 9
10 Διαγόρας Βραχνεΐκων 6 2 1 3 8 9 -1 7
11 Θύελλα Πατρών 6 1 2 3 5 9 -4 5
12 Παλληξουριακός 6 1 1 4 3 7 -4 4
13 ΑΟ Τσιλιβή 7 0 2 5 3 12 -9 2

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Γ΄ Εθνική