Άργησε να ξυπνήσει το Διαβολίτσι στο Γύθειο

Την ήττα με σκορ 3-2 σε φιλικό παιχνίδι στο Γύθειο γνώρισε πριν από λίγη ώρα η ομάδα του ΑΟ Διαβολιτσίου.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα αντιμετώπισε τον Πανγυθεατικό σε ένα δυνατό φιλικό ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες Γ’ Εθνικής.

Οι “νεαρατζούρι” κατά διαστήματα έπαιξαν καλό ποδόσφαιρο και είχαν καλή παρουσία, ειδικά μετά το 40′ και στο δεύτερο ημίχρονο με την τεχνική ηγεσία  να χρησιμοποιεί όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση της και να βγάζει χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 με τέρματα που σημείωσαν στο 12′, στο 15′ και στο 35′. Στο 40′ ο Ηλιόπουλος μείωσε σε 3-1 όπου ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος, με την έναρξη ο Ηλιόπουλος και πάλι μείωσε με πέναλτι σε 3-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Στο 30 το σκορ ήταν 3-0 με γκολ του Μπερδούση και δύο του Σαμπατάκου. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Ηλιόπουλος μείωσε σε 3-1 και με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου με πέναλτι ο ίδιος έκανε το τελικό 3-2.

Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Κωστακος, Κουρτεσης, Μπερδουσης, Πετρόπουλος, Αναστασακος, Μπουρελακος, Γιαννόπουλος, Σαμπατάκος, Σπηλιωτόπουλος, Κοκκινάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Μπουτσικάρης, Πράστος, Ζορμπάς, Χρυσικακος, Διαμαντάκος, Δασκαλάκης.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Βασιλειάδης, Ηλιόπουλος, Πιτσιλής, Μπούνας, Βέλλης, Μπαλόπουλος, Μουλιάτος, Σταματελόπουλος, Γουέσλει, Ζαραφέτας, Στραβάκος. Έπαιξαν και οι: Καντούτσης, Γκελκέρια, Αλεξανδρής, Καπατσώρης, Σάλα, Αρβανίτης, Μέμα, Πάγια, Τσιγαρίδης.