Superleague

Άρης – Ολυμπιακός 2-4: Επιστροφή στις νίκες με τεσσάρα

Ο Ολυμπιακός επέστρεψε στις νίκες, μετά την «λευκή» ισοπαλία (0-0) με τον Παναθηναϊκό στο ντέρμπι της προηγούμενης αγωνιστικής, επικρατώντας 4-2 του Άρη στο «Κλ. Βικελίδης».

Οι «ερυθρόλευκοι» του Πέδρο Μαρτίνς δεν αντιμετώπισαν σημαντικά προβλήματα απέναντι στους ελλιπέστατους γηπεδούχους και με… δράστες τους Μασούρα και Χασάν, που σημείωσαν από δύο τέρματα, πήραν τη νίκη που τους επιτρέπει να συνεχίσουν την αήττητη πορεία προς την κατάκτηση του φετινού τίτλου στην Super League.

Η ομάδα του Πειραιά ευτύχησε να προηγηθεί στο 34’ με τον Μασούρα και στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Χασάν με όμορφο ψηλοκρεμαστό πλασέ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 3-0 στο 49’ και πάλι με τον Έλληνα μέσο, ενώ επτά λεπτά αργότερα, ο Φετφατζίδης μείωσε (3-1) για τον Άρη. Στο 66’ ο Χασάν με εύστοχο χτύπημα πέναλτι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4-1, αλλά στο 87’ ο Μπαγκαλιάνης διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Δείτε τα γκολ του Άρης – Ολυμπιακός 2-4