Βίντεο

Άρσεναλ: Ο Παπασταθόπουλος αποβλήθηκε με δύο κίτρινες σε επτά λεπτά (VIDEO)

Άσχημη η βραδιά για τον Καλαματιανό άσσο...

Ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, αντίκρισε δύο κίτρινες κάρτες σε επτά λεπτά (34′, 41′), αποβλήθηκε κι άφησε την Άρσεναλ με δέκα παίκτες. Η Ρεν, μάλιστα, ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μπεζναμέν Μπουριζό, στη φάση που ακολούθησε της αποβολής. (VIDEO)

Η Ρεν υποδέχεται την Άρσεναλ στο πρώτο μεταξύ των δύο ομάδων ματς για τους 16 του Europa League. Ο 30χρονος Έλληνας διεθνής κεντρικός αμυντικός των “gunners”, Σωκράτης Παπασταθόπουλος, αντίκρισε την κίτρινη κάρτα στο 34ο λεπτό για φάουλ πάνω στον Χατέμ Μπεν Αρφά.

Ύστερα από επτά λεπτά (41′) αντίκρισε και δεύτερη για φάουλ πάνω στον Ισμαϊλά Σαρ κι αποβλήθηκε, αφήνοντας την ομάδα του Λονδίνου με αριθμητικό μειονέκτημα. Μάλιστα, στη φάση που ακολούθησε οι “ρουζ ε νουάρ” έφθασαν στην ισοφάριση – η αγγλική ομάδα είχε ανοίξει το σκορ με τον Άλεξ Ιγουόμπι στο τέταρτο λεπτό – με γκολ του Μπενζαμέν Μουριζό.