Σπορ

Ασημένιος Πανελληνιονίκης ο Βασιλογιαννακόπουλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/ Κορασίδων, 4ος ο Ζαχαρέας

Το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο Γιώργος Βασιλογιαννακόπουλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Στίβου Παίδων/ Κορασίδων που έλαβε χώρα στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων το 2ήμερο 4-5 Ιουλίου 2019.

Ο αθλητής του Μεσσηνιακού αγωνίστηκε σε 2 αγωνίσματα, όμως στο άλμα τριπλούν κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των νικητών με επίδοση 14,46μ. Ο Βασιλογιαννακόπουλος αγωνίστηκε επίσης στον προκριματικό του μήκους. Εκεί πραγματοποίησε επίδοση 6,40μ. η οποία δεν του έδωσε την πρόκριση στον τελικό.

Ασημένιος Πανελληνιονίκης ο Βασιλογιαννακόπουλος στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων/ Κορασίδων, 4ος ο ΖαχαρέαςΟ Νίκος Ζαχαρέας κατετάγη 4ος στα 110μ. με εμπόδια με επίδοση 15’’.26. Ο Ζαχαρέας κατάφερε να προκριθεί και στον τελικό του άλματος σε μήκος, εκεί όμως ένας τραυματισμός δεν του επέτρεψε να συνεχίσει στο αγώνισμα.

Η Μαριδήμη Χανδρινού κατέκτησε την 6η θέση στο μήκος, με άλμα 5,50μ. Η Χανδρινού δεν κατάφερε να προκριθεί στον τελικό του τριπλούν καθώς κατετάγη 21η στον προκριματικό με άλμα 10,86μ.

Την 20η θέση κατέλαβε ο Αλέξανδρος Μιχαλάκης στον δρόμο των 1500μ. με επίδοση 4’:25’’.23. Ο αθλητής του Μεσσηνιακού συμμετείχε επίσης στον δρόμο των 3000μ. και τερμάτισε 26ος με χρόνο 9’:46’’.69.

Η παγκορασίδα ακοντίστρια του συλλόγου Σταυριάνα Σταθοπούλου έριξε στον προκριματικό 31,42μ. καταλαμβάνοντας την 19η θέση.

Την αποστολή του Μεσσηνιακού συνόδευσαν στα Τρίκαλα οι προπονητές του συλλόγου Άρης Τριανταφυλλόπουλος και Γιάννης Καλυβιώτης.