Ασταμάτητος ο Φονέας…

Με πέναλτι του Μπερνιδάκη, ο Φωστήρας επικράτησε με 1-0 του Πανναξιακού για την 5η αγωνιστική του 6ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής. Τυχερός στάθηκε στο τέλος ο Φωστήρας καθώς έχασε πέναλντι στο τέλος η ομάδα του Παναξιακού.

Η ομάδα του Ταύρου έδειχνε να θέλει περισσότερο το ματς. Μπήκε πιο δυνατά και στο 22′ είχε δοκάρι με τον Μαρίνο. Οι Ναξιώτες ισοφάρισαν τα δοκάρια με τον Πιτταρά στο 31′. Ο ρυθμός έπεσε στη συνέχεια με τον Φωστήρα να τα παίζει όλα για όλα στην επανάληψη, προκειμένου να βρει το γκολ της νίκης. Αρχικά απείλησε με Παληγεώργο στο 64′ και άνοιξε το σκορ στο 69′ με τον Μπερνιδάκη να μετατρέπει σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε ο Παληγεώργος.

Οι φιλοξενούμενοι δεν το έβαλαν κάτω και προσπάθησαν να αντιδράσουν. Στο 82′ ο Βαθρακοκοίλης θα μπορούσε να κάνει το 1-1, όμως ο νεαρός επιθετικός πλάσαρε πάνω στον Πασαλιμανιώτη μετά τη σέντρα του Κύρτσου. Ένα λεπτό μετά η ομάδα της Νάξου κέρδισε και πέναλτι, αλλά ο Κωστόπουλος νικήθηκε από τον Πασαλιμανιώτη.

ΦΩΣΤΗΡΑΣ (Βαγγέλης Σταυρακόπουλος) Πασαλιμανιώτης, Χριστοφιλέας, Μπιμπισίδης, Μηλιώτης (67′ Ιωαννίδης), Αλεξίου, Μαρής, Μπελερης, Μαρίνου (67′ Ταμπάκης), Λέκκας, Μπερνιδάκης, Χαρίτος (57′ Παληγεώργος (83′ λ.τρ. Πίσσας)