Μεσσηνία

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2: “Έμφραγμα” με πέναλτι στο 90+… (photos)

Νίκη με σκορ 1-2 πέτυχε στο 90+ ο Ατρόμητος Πλατύ επί του Αστέρας Βαλύρας στη Σαββατιάτικη συνάντηση που διεξήχθη το απόγευμα 11/01 στο δημοτικό γήπεδο Ιθώμης στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής του α΄ γύρου για τον 2ο όμιλο της Β΄ Μεσσηνίας!

Από κει και πέρα οι γηπεδούχοι και ο πρόεδρός τους Γιώργος Φωτεινός διαμαρτύρονται έντονα για ένα πέναλτι που εφεύρε στις καθυστερήσεις του ματς ο νεαρός Κυπαρίσσιος ρέφερι Κουτσο…τάσης (!)  (σ.σ.  μόνο ο ίδιος είδε), έκρινε τη γειτονική συνάντηση στο γήπεδο της Βαλύρας ανάμεσα στους «κιτρινόμαυρους» της Ιθώμης & το δυναμικό συγκρότημα του Πλατέος, που ευτύχησαν να αποσπάσουν  το “τρίποντο” στις καθυστερήσεις του ματς.

Όσον αφορά τη διακύμανση του σκορ οι νικητές με τη συμπλήρωση του α΄ημίωρου ο Λογκαράκης έγραψε το 0-1, δέκα λεπτά αργότερα ο 15χρονος και πολλά υποσχόμενος Θόδωρος Καυκούλας  κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο έμπειρος Δημήτρης Στρατής γράφοντας το1-1 και στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι για το οποίο διαμαρτυρήθηκαν οι γηπεδούχοι  ο Παυλόπουλος σημείωσε το τελικό 1-2

Διαιτησία Κουτσοτάσης, Σταυρόπουλος  και Καραμπέτσος για τους οποίους  με τα αλλοπρόσαλλα σφυρίγματά  τους  οι κιτρινόμαυροι της Ιθώμης μιλούν για αλλοίωση αποτελέσματος

ΑΠΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ: Βασίλης Ν. Μανιάτης, Ανδρέας Δουλάμης, Βασίλης Καυκούλας, Γιάννης Μαυροειδής (66΄Λαλέας), Κωστής Σιάγκρης, Σ. Μπαλτας (46΄Ραφαήλ Ι. Λινάρδος), Θόδωρος Κ. Καυκούλας, Η. Τριανταφυλλάκης (66΄Νικολόπουλος) Κώστας θ. Καυκούλας, Μάκης Πανταζής και Δημήτρης Θ. Στρατής

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΛΑΤΥ: Κ. Γεωργόπουλος, Γ. Κοντόπουλος, Νίκος Βαλσαμάκης, Δ. Παυλόπουλος, Π. Λαδάς Δ. Αθανασόππουλος, Γ. Γιαννούκος (80΄Σγουράκης), Α. Λογκαράκης (66΄Κρέπης) Γ. Γιαννακόπουλος, Π. Παυλόπουλος και Φ. Δημέας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2: “Έμφραγμα” με πέναλτι στο 90+… (photos) ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2: “Έμφραγμα” με πέναλτι στο 90+… (photos) ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-2: “Έμφραγμα” με πέναλτι στο 90+… (photos)