Μεσσηνία

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ-NIKH ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ 3-3: Χιτσκοκικό φινάλε… (photos)

Παιχνίδι για γερά νεύρα,  με εναλλαγή του σκορ διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου  19/10 με τους κιτρινόμαυρους της Ιθώμης  να δέχονται στο Δημοτικό γήπεδο «μαρακανά κάμπου» Βαλύρας το γκολ της ισοφάρισης από τη Νίκη Πλάτης σε 3-3  στο 89ο λεπτό του αγώνα!

Επίσης, οι γηπεδούχοι εκφράζουν πολλά παράπονα,  οι οποίοι  πνέουν μένεα  για τον επόπτη Δ. Τάγαρη που μέτρησε γκολ  οφθαλμοφανέστατο οφσάιντ στο 45ο λεπτό του α΄ ημιχρόνου,  εξοργίζοντας τους οπαδούς των γηπεδούχων.

Όσον αφορά τη διακύμανση του σκορ  οι Φιλιατρινοί πέτυχαν το 0-1 με γκολ από τα αποδυτήρια και «εκτελεστή» τον Τσοροβά, στο 22΄ο Πανταζής πέτυχε το 1-1 για τους γηπεδούχους, στο 45΄ο ξανά ο Τσοροβάς αλλά από εμφανή θέση οφσάιντ  έγραψε το 1-2,  στο 64΄ο Καλαφάτης  ισοφάρισε σε  2-2,  στο 76ο λεπτό ο Δημήτρης Στραταής το 2-3 μέσα σε εναγκαλισμούς των συμπαικτών του και θερμά χειροκροτήματα από τους οπαδούς του Αστέρα και στην εκπνοή του αγώνα ο Αλεξανδρόπουλος το 3-3 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα.

Ο  ΛΥΜΠΕ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΝΙΚΗ ΠΛΑΤΗΣ:  Πριν την έναρξη του αγώνα  ο πρώην διεθνής Φιλιτρινός άσος Νίκος Λυμπερόπουλος  είχε τηλεφωνική επικοινωνία με παράγοντες της Νίκης Πλάτης ο οποίος  ζήτησε να μεταφέρουν στους παίκτες  της  τριφυλιακής ομάδας τους θερμούς  του χαιρετισμούς για  καλή και δημιουργική  σεζόν χωρίς τραυματισμούς.

Ο  έμπειρος ρέφερι των εθνικών κατηγοριών Στάθης Ζαρακοβίτης έδειξε υπέρμετρη αυστηρότητα στην αποβολή του Δημήτρη Στρατή (σ.σ. 2η κίτρινη) σωστός στις υποδείξεις του ο πρώτος καλαματιανός Βοηθός Δημήτρης Ταβουλαρέας,  σε σωρεία λαθών εις βάρος του Αστέρα υπέπεσε ο έτερος βοηθός Τάγαρης  με αποκορύφωμα να  μετρήσει ως κανονικό γκολ στο 45ο λεπτό του α΄ μέρους που πέτυχε ο Γιάννης Τσοροβάς από εμφανή  θέση οφσάιντ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΛΥΡΑΣ F.C (Αλέκος Τσατάς):  Βασίλης Ν. Μανιάτης, Ανδρέας Δουλάμης (48΄λ.τ. Ραφαήλ Ι. Λινάρδος,  Βασίλης  Καυκούλας, Κωστής  Σιάγκρης (70 λ.τ. Καραγιάννης), Μάκης Πανταζής, Θόδωρος Κ. Καυκούλας, Παναγιώτης Τσέτσος, Γιάννης Ανδριανόπουλος,  Δημήτρης Θ. Στρατής, Ε. Καλαφάτης και Α΄Μπούτρος.

ΝΙΚΗ  ΠΛΑΤΗΣ : Χρήστος Τσοτσοβάς, Παναγιώτης Γιαννόπουλο ς, Σ. Μάνι (90+ Δ. Τσοτσοβάς), Χρήστος  Αλεξανδρόπουλος, Ι. Φούντας, Γιώργος Σταθόπουλος,  ΙΙ.  Φούντας, Γιάννης Τσοροβάς,  Διονύσης Διονυσόπουλος,  Χρήστος Στυλιανός και ΙΙΙ. Φούντας

Ο Αστέρας Βαλύρας

Η Νίκη Πλάτης

Οι αρχηγοί των δύο ομάδων με τους τον διαιτητή της αναμέτρησης κ. Ζαρακοβίτη και τους βοηθούς του, Ταβουλαρέα και Τάγαρη