Αστέρας Βλαχιώτη – ΑΟ Διαβολιτσίου 2-0: Ο παλιός είναι αλλιώς…

Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Αστέρας Βλαχιώτη επικράτησε  σχετικά εύκολα με 2-0 του νεοφώτιστου Διαβολιτσίου, στην πρεμιέρα του 7ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Καλύτεροι σαφώς οι “Λάκωνες”, με πολλές δυνάμεις, ειδικά στην επανάληψη, πήραν δίκαια και… χαλαρά τους τρεις βαθμούς της νίκης, ενώ από την άλλοι οι φιλοξενούμενοι δεν έπεισαν πως μπορούσαν να πετύχουν κάτι καλύτερο σε κανένα σημείο του αγώνα.

Τα γκολ σημείωσαν στο 10′ ο Νέρες και στο 80΄ ο Πούτσι. Ένα στην αρχή δηλαδή και ένα προς το τέλος για την ομάδα του Κώστα Γραμματικόπουλου, ενώ αυτή του Κώστα Παλαμάρα, περιμένει να έρθει και ο Βιγιαφάνες και βέβαια να προλάβει να εγκλιματιστεί και ο Γραμματικόπουλος…

Διαιτητής: Ρούτσης Ιωάννης, Βοηθοί: Σπηλιώτης Παναγιώτης-Κλεπετσάνης Αθανάσιος (Κορινθίας). Πολύ καλοί όλοι τους.

Αστέρας Βλαχιώτη: Πονηρός, Κουρτέσης, Τρανταφύλλου, Μπριλάκης, Τσούπρος, Αρώνης, Σταμογιάννος, Δωματάς, Νέρες, Πούτσης, Παπούλης.

Στον πάγκο: Τρακάκης, Χρήστου, Λεϊμονίτης, Αναστασόπουλος, Ζαϊμι, Μαργαρίτης, Γραμματικός.

ΑΟ Διαβολιτσίου: Καλογερόπουλος, Σταματελόπουλος, Σεντεμέντες, Λιόλιος, Μπαστακός, Πιτσίλης, Μουλιάτος, Τζανετέας, Αθανασόπουλος, Γραμματικόπουλος, Γεωργιόπουλος.

Στον πάγκο: Μπαλόπουλος, Τσουκαλάς, Φωτόπουλος, Χόντζα, Κωνσταντακόπουλος, Οδεμισιώτης, Κουλόπουλος.