Ατρόμητος – Ντινάμο Μπρεστ: Ανατροπή για… πρόκριση

Με… οδηγό τα τελευταία λεπτά του πρώτου αγώνα στην Λευκορωσία υποδέχεται ο Ατρόμητος στο Περιστέρι την Ντινάμο Μπρεστ, το απόγευμα της Πέμπτης (2/8) στις 20:15 (Onsports, Epsilon TV).
Η ομάδα του Νταμίρ Κάναντι γνώρισε την ήττα 4-3 στο Μπρεστ, ωστόσο, η αντίδραση που έδειξε στα τελευταία λεπτά, μετά το 4ο τέρμα των γηπεδούχων διατήρησε αυξημένες τις ελπίδες πρόκρισης στην επόμενη φάση της δεύτερης τη τάξει ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

Πλέον, οι «κυανόλευκοι» χρειάζεται να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν τη νίκη που θα τους οδηγήσει στον 3ο προκριματικό, έχοντας παράλληλα στο πλευρό τους και τον κόσμο τους, ο οποίος αναμένεται να δημιουργήσει μία ιδιαίτερα «ζεστή» ατμόσφαιρα στο Περιστέρι.