Χορταστική ισοπαλία στη Δράμα, το σημερινό πρόγραμμα σε Β’ Εθνική

Γκολ και θέαμα στο Δόξα Δράμας-Πλατανιάς.

Συναρπαστικό παιχνίδι έγινε στη Δράμα, όπου Δόξα και Πλατανιάς αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2, για τη 18η αγωνιστική της Football League. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 28’ με τον Κρουζ, αλλά οι Χανιώτες ανέτρεψαν την κατάσταση στο δεύτερο ημίχρονο και πήραν προβάδισμα, χάρη στα τέρματα των Καραγκούνη (59’) και Μπιανκόνι (64’).

Οι «μαυραετοί» πήραν τελικά το βαθμό χάρη σε πέναλτι του Μακρή στο 84’ και δεν επέτρεψαν στην ομάδα των Χανίων να ανέβει στην τρίτη θέση της κατάταξης.

Νωρίτερα η Παναχαϊκή επικράτησε 1-0 του Απόλλωνα Λάρισας, ενώ το Εργοτέλης-Σπάρτη έληξε ισόπαλο 1-1.

Ωστόσο η Σπάρτη έκανε γκάφα στα τελευταία λεπτά και έπαιζε με παραπάνω ξένους από όσους είχε δικαίωμα και κινδυνεύει να χάσει το παιχνίδι στα χαρτιά και τρεις ακόμα βαθμούς.