fbpx
Connect with us

Διεθνή

Conference League: Για την… εκδίκηση Ρόμα και Τότεναμ, πάει για το 4Χ4 η Γάνδη

Conference League: Για την… εκδίκηση Ρόμα και Τότεναμ, πάει για το 4Χ4 η Γάνδη

Να… ρεφάρουν τις ήττες από Μπόντο Γκλιμτ και Φίτεσε θέλουν σήμερα Ρόμα και Τότεναμ αντίστοιχα, με την Γάνδη να ψάχνει τη νίκη που θα την «περάσει» στους «16» του Conference League.

Τέταρτη αγωνιστική της φάσης των ομίλων του φετινού Europa Conference League σήμερα (04/11) και αρκετές ομάδες μπορούν να εξασφαλίσουν ότι θα βρεθούν τελικά στις δύο πρώτες θέσεις του ομίλου τους, μετά τη λήξη των αγώνων.

Ωστόσο, μόνο η Γάνδη είναι εκείνη που μπορεί να κλείσει από τώρα μια θέση για τους «16» της νεοσύστατης διοργάνωσης, ούσα η μοναδική ομάδα με το απόλυτο της συγκομιδής!

Αν λοιπόν οι Βέλγοι κερδίσουν ξανά, αυτή τη φορά εντός έδρας, την Παρτιζάν Βελιγραδίου τότε θα φτάσουν στο 4Χ4 και θα τερματίσουν στην κορυφή του 2ου ομίλου…

Από εκεί και πέρα, Ρόμα και Τότεναμ θα επιδιώξουν να επανορθώσουν για τις… γκέλες που έκαναν την προηγούμενη αγωνιστική.

Οι μεν «τζιαλορόσι» ψάχνουν την… εκδίκηση μετά από την ταπείνωση τους με 6-1 στη Νορβηγία από τη Μπόντο Γκλιμτ, η οποία βρίσκεται στην πρώτη θέση του 3ου ομίλου, έχοντας έναν βαθμό περισσότερο απότ ο σημερινό τους αντίπαλο!

Η ήττα των «σπιρουνιών» από τη Φίτεσε δεν ήταν τόσο ευρεία όσο της Ρόμα, αλλά ακόμα και το 1-0 συνιστά πισωγύρισμα για αυτά.

Αφού, δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι, πριν από την έναρξη της διοργάνωσης ήταν φαβορί ακόμα και για τον τίτλο, ενώ πλέον είναι τρίτοι στον 7ο όμιλο, δύο βαθμούς πίσω από τους δεύτερους Ολλανδούς.

Τo πρόγραμμα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa Conference League έχει ως εξής:
1ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ελσίνκι (19:45)
Λίντσερ – Αλασκέρτ (19:45)

2ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Φλόραν Ταλίν – Ανόρθωση (19:45)
Γάνδη – Παρτιζάν (19:45)

3ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Ζόρια Λούχανς – ΤΣΣΚΑ Σόφιας (19:45)
Ρόμα – Μπόντο Γκλιμτ (22:00)

4ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Αλκμάαρ – Κλουζ (19:45)
Ράντερς – Γιάμπλονετς (19:45)

5ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Σλάβια Πράγας – Μακάμπι Χάιφα (22:00)
Ουνιόν Βερολίνου – Φέγενορντ (22:00)

6ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Λίνκολν – Σλόβαν Μπρατισλάβας (19:45)
ΠΑΟΚ – Κοπεγχάγη (22:00)

7ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Ρεν – Μούρα (22:00)
Τότεναμ – Φίτεσε (22:00)

8ΟΣ ΌΜΙΛΟΣ
Καϊράτ Αλμάτι – Καραμπάκ (19:45)
Ομόνοια – Βασιλεία (19:45)

Click to comment

Leave a Reply

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement

Πρόσφατα άρθρα

Advertisement

Δες ακόμη…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

More in Διεθνή