Καλαμάτα

Διακοπή στο 22′ σε “Νησί” (0-0), αύριο ίδια ώρα η συνέχεια… (photos)

"Πολικές" συνθήκες σήμερα στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης...

Περίπου 300 ηρωικοί φίλαθλοι του Παμίσου και της Μαύρης Θύελλας βρέθηκαν σήμερα το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο Μεσσήνης, για να δουν τον αγώνα εκεί του Παμίσου και της Καλαμάτας, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του 8ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, όμως αγώνα τελικά δεν είδαν!

Η μάλλον είδαν μέχρι το 22ο όμως λεπτό, καθώς στη συνέχεια και λόγω της καταρρακτώδης βροχής, που είχε μετατρέψει σε.. βούρκο τον αγωνιστικό χώρα, ο συνετός διαιτητής Φωκάς από την Πάτρα, τον διέκοψε.

Μάλιστα, πριν την σέντρα εκτός από τη δυνατή βροχόπτωση, είχε και χαλαζόπτωση!!! Έτσι  και λογικά πιστεύουμε, διεκόπη και το νέο ραντεβού των δύο ομάδων ορίστηκε για αύριο Δευτέρα, πάλι στις 3 το απόγευμα και από το σημείο όπου αυτός διακόπηκε σήμερα, από το 22ο δηλαδή λεπτό.

Σε περίπτωση δε που αυτός δεν γίνει ούτε αύριο, καθώς το γήπεδο είναι πάλι ακατάλληλο κατά τον διαιτητή, τότε θα ορίσει η ΕΠΟ πιθανή ημερομηνία διεξαγωγής του, με πιο πιθανή αυτή της άλλης Τετάρτης.

Αγωνιστικά τώρα, αυτά τα λίγα λεπτά που παίχτηκε σήμερα  ποδόσφαιρο στο “Νησί”, οι δύο ομάδες είχαν μοιρασμένη υπεροχή και με την μοναδική του φάση στο ματς, στο 16ο λεπτό, όταν ο Μαστραντωνάκης έπεσε στο έδαφος σε μαρκάρισμα του Μωράκη μέσα στην περιοχή.

Εδώ, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται στο  Πατρινό ρέφερι για κίτρινη κάρτα για θέατρο, που θα ήταν η δεύτερη για τον παίκτη της Καλαμάτας, καθώς νωρίτερα είχε δει κίτρινη κάρτα, στο 14ο λεπτό για σκληρό μαρκάρισμα…

O Φωκάς από την Πάτρα σφυρίξε τον αγώνα του Παμίσου με τη Μαύρη Θύελλα, την Κυριακή το απόγευμα στο Δημοτικό Στάδιο της Μεσσήνης, με βοηθούς τους , Οικονόμου, Ανδριανός (Αχαϊας, όλοι τους). Αυτοί θα είναι και αύριο…

ΠΑΜΙΣΟΣ: Καπατσώρης, Αριστομενόπουλος, Ρούτσης, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Βλάχος, Ρήγας, Νινιός, Ηλιόπουλος, Παπαδόπουλος.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Κασωτάκης, Τσόπελας, Ψάνης, Βοσκόπουλος, Αλιατίδης, Ζαχαρόπουλος, Φουάσης, Πινδώνης, Μάρκοβιτς, Μίνγκας, Μαστραντωνάκης.