Διεκόπη προσωρινά ο αγώνας στον Πύργο (1-2)- Φύλλο αγώνα φωτιά “καίει” το “Σίτι”… (+video)

Ο διαιτητής τα έγραψε όλα στο φύλλο αγώνα και "καίει" κυριολεκτικά τους φιλοξενούμενους

Διεκόπη – προσωρινά –  είχαμε στο πρώτο ημίχρονο λόγω επεισοδίων μεταξύ των φιλοξενούμενων οπαδών και της Αστυνομίας ο αγώνας Κυπέλλου Ελλάδος Ξενοφών Κρεστένων – Αιγάλεω, στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου.

Στο 20′  λοιπόν οι φίλοι του Αιγάλεω  συνεπλάκησαν με τα ΜΑΤ όταν άρχισαν να τους πετούν καθίσματα  (!)και άλλα αντικείμενα, με αποτέλεσμα η αστυνομία να κάνει χρήση χειροβομβίδων κρότου-λάμψης.

Αφού ηρέμησαν τα πνεύματα, μετά από διαβουλεύσεις ο αγώνας ξανάρχισε στο 46′ . Λίγο πριν το τέλος πλέον και το Αιγάλεω  ισοφάρισε 1-1 και πέρασε μπροστά τώρα με 1-2, που ήταν τελικά και το… τελικό σκορ του αγώνα.

Στο γήπεδο είναι θυμίζουμε και ο προπονητής της Μαύρης Θύελλας Βασίλης Βούζας και “κατασκοπεύει” το “Σίτι” για λογαριασμό φυσικά της Καλαμάτας.

Σε λίγο περισσότερα…

Κίνδυνος τιμωρίας πια…

Να σημειωθεί πως αυτή είναι η 3η φορά φέτος – πριν καλά καλά αρχίσει το πρωτάθλημα παρακαλώ – που οι οπαδοί του “Σίτι” προκαλούν φέτος εκτεταμένα επεισόδια κατά αντιπάλων τους, γεγονός που ίσως επιφέρει την τιμωρία τους, λίγο πριν την πρεμιέρα της Fooball League με αντίπαλο στο “Σταύρος Μαυροθαλασσίτης” τη Μαύρη Θύελλα, καθώς σήμερα, όπως μάθαμε πριν λίγο από τον Πύργο,   ο διαιτητής τα έγραψε όλα στο ημίχρονο στο φύλλο αγώνα, σύμφωνα με πληροφορίες του Sportstonoto.gr  – και “καίει” κυριολεκτικά τους φιλοξενούμενους…