Δίκαια και εύκολα ο ΑΟΔ, 2-1 τον Παναργειακό στο Διαβολίτσι!

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε 2-1 του Παναργειακού για την 18η αγωνιστική, του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής και ανάσανε πια βαθμολογικά…

Ο Παναργειακός ξεκίνησε το ματς με δοκάρι του Τσίρου στο 7ο λεπτό και τελικά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ όταν στο 43ο λεπτό ο Παιδάκης με σουτ από πλάγια θέση έκανε το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Κώστας Παλαμάρας έριξε στη μάχη τον νεοαποκτηθέντα Έλβις Γκελκέρια και λίγο αργότερα τον Γιώργο Γραμματικόπουλο, ο οποίος στην πρώτη ουσιαστικά φάση κέρδισε πέναλτι απο τον Διαμαντή. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Αθανασόπουλος ο οποίος νίκησε τον Πλατή ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Στο 80ο λεπτό άλλαξαν οι αριθμητικές ισορροπίες στο ματς καθώς  ο Τσίρος δέχτηκε κόκκινη κάρτα με τον ΑΟΔ να βρίσκει τελικά τη λύση τρία λεπτά μετά, όταν από μπαλιά του Λιόλιου ο Αθανασόπουλος έπιασε την κεφαλιά και νίκησε για δεύτερη φορά τον Πλατή γράφοντας το τελικό 2-1.

Οι “λύκοι” ολοκλήρωσαν το παιχνίδι με εννέα παίκτες αφού στο 90′ αποβλήθηκε, σωστά και εδώ και ο Α.Κυριακόπουλος.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Παλαμάρας): Καλογερόπουλος Δημ., Καλογερόπουλος Γιάν. (55’ Γραμματικόπουλος), Χότζα (46’ Γκελκέρια), Εμέκα, Γεωργιόπουλος, Μπαλόπουλος, Βιγιαφάνε, Αθανασόπουλος, Λιόλιος, Κυριαζόπουλος, Πιτσιλής.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Μπατάκος): Πλατής, Κυριακόπουλος Αν. (89′ Σιώτος), Κυριακόπουλος Αθ., Φλεβάρης Χρ., Διαμαντής, Μανδύλης, Καζολιάς, Τσίρος, Παιδάκης, Μπλάτσος, Θεοδωρόπουλος (46′ Τζάς).