Μεσσηνία

Δίκαιο “Χ” (2-2) Απόλλωνα και Πανθουριακού – Εξαιρετικός και σκόρερ ο Οδεμισιώτης!

Άριστος, αλλά και σκόρερ (παραλίγο και... διπλός μάλιστα) χθες ο νεαρός και ταλαντούχος Σπύρος Οδεμισιώτης- φωτό δεξιά!

Στο Ασπρόχωμα  Απόλλωνας Καλαμάτας και Πανθουριακός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.Στο πλαίσιο  της 23ης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας  της Μεσσηνίας το ματς αυτό και άνοιξαν το σκορ μόλις στο 4΄με πλασέ του Νίκου Βασιλόπουλου, οι γηπεδούχοι.

Οι φιλοξενούμενοι του Τάσου Χατζηαγγελή έφεραν το ματς στα ίσα όταν ο στο 35ο λεπτό ο Μάριος Μπιτσάνης πλάσαρε τον Γιακουμή, από δοκάρι που έχει ο Σπύρος Οδεμισιώτης σε έμμεσο.

Ο εξαιρετικός πάντως Μπιτσάνης θα μπορούσε  να πετύχει την ανατροπή ένα λεπτό μετά όταν βρέθηκε σε ευνοϊκή θέση αλλά το πλασέ του πέρασε άουτ από το οριζόντιο δοκάρι.

Ο Πανθουριακός  κατάφερε να φτάσει στο 1-2 στο 63’ με τον φορμαρισμένο Σπύρο Οδεμισιώτη, που πέτυχε το δεύτερο τέρμα του στη σεζόν. Αν και αμυντικός, παρακαλώ!

Οι γηπεδούχο στο 74’ με πλασέ του Γιάννη Καραχάλιου έκαναν το τελικό 2-2.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Γιακουμής, Παχής, Κακαλής, Καραχάλιος, Περιβολάρης, Κουντάνης, Παπαγιαννόπουλος, Στραβάκος (82’ Τσούκλερης), Βασιλόπουλος, Αλεξόπουλος, Τσουλάκος.

ΠΑΝΘΟΥΡΙΑΚΟΣ: Σταθάς, Μωραγιάννης (46’ Κάγιας), Οικονομέας, Παναγιωτόπουλος, Παντσιώτης, Καράμπελας, Ζώτος (60’ λ. τρ. Αντωνίου), Οδεμισιώτης, Μπιτσάνης, Κανανάι (85’ Δημόπουλος), Κοστρίβας (35’ λ. τρ. Μερκούρης).