Πάμισος

Πάμισος – ΠΑΟ Βάρδας 1-1: Δίκαιο το “Χ” στη Μεσσήνη (+video)

Δίκαιο λοιπόν το “Χ” σήμερα στη Μεσσήνη, καθώς στο 1-1 έμειναν Πάμισος Μεσσήνης και ΠΑΟ Βάρδας για την 3η αγωνιστική στον 9ο όμιλο της Γ Εθνικής.
Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου (ψιλοτρίζει πάντως ήδη η  καρέκλα του στο Νησί) μπήκε μπροστά στο σκορ στο 27ο λεπτό, χάρη στην άψογη συνεργασία των Σαραντόπουλου και Αριστομενόπουλου με τον τελευταίο να δίνει έτοιμο γκολ στον Βελλή.

Οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση δυο λεπτά μετά με τον Ντομά να απειλεί για πρώτη φορά. Και στο 35′ ήρθε η ισοφάριση. Ο Βας έφυγε στην αντεπίθεση και με ωραίο πλασέ νίκησε τον Οικονομόπουλου κάνοντας το 1-1.

Ο τερματοφύλακας του Παμίσου Μεσσήνης με σπουδαία επέμβαση στο 76′ κράτησε το 1-1.

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Αριστομενόπουλος, Βέλλης, Μπούνας, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Λαθύρης, Γεωργιόπουλος, Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος (75’Μωράκης), Θώδης (70’ Μπορχάν).

ΠΑΟ Βάρδας: Βορύλλας, Λιόσης, Μάρκο, Νικολόπουλος, Παπαγεωργίου (56’ Φερεκίδης), Μικελάτος, Θεοδωρόπουλος, Ντόμας, Βας, Σαμπανέι, Πολίτης.