Διπλή «μπαλωθιά» των Χανίων στον Παναθηναϊκό Β’

Σκοράροντας δις στο δεύτερο ημίχρονο -και μάλιστα γκολάρες- τα Χανιά επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ στον Ασπρόπυργο.

Με το «διπλό» αποχώρησαν από τον Ασπρόπυργο τα Χανιά, τα οποία επικράτησαν 2-0 του Παναθηναϊκού Β’ στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του Νότιου Ομίλου της Super League 2.

Οι Κρητικοί -οι οποίοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα- χτύπησαν δις στο δεύτερο ημίχρονο και μάλιστα με γκολάρες. Το σκορ άνοιξε στο 68′ ο Βασιλόγιαννης, ο οποίος ύστερα από ωραία ατομική ενέργεια, έπιασε το συρτό σουτ που κατέληξε στα δίχτυα. Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο 87′ με το ψιλοκρεμαστό τελείωμα του Κογιέτε.

Έτσι, τα Χανιά επέστρεψαν στις νίκες, ύστερα από δύο σερί ήττες, ανεβαίνοντας στην 7η θέση (11β.), ενώ οι «πράσινοι» (10οι, 10β.) γνώρισαν την πρώτη τους ήττα, ύστερα από δύο διαδοχικές νίκες.

Οι αρχικές συνθέσεις:

Παναθηναϊκός Β‘: Χριστογεώργος, Βαγιαννίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρσέλης, Ρόμπι, Μαρτίνης, Τσιριγώτης, Ηλιάδης.

Χανιά: Κουτζαβασίλης, Κογιέτε, Ζιούλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Μασούρας, Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος, Μπαΐροβιτς, Βάρκας, Βασιλόγιαννης.