Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης 0-0: Λευκή ισοπαλία στη Δράμα (+video)

Λευκή ισοπαλία στη Δράμα ανάμεσα στην τοπική Δόξα και την ΑΕ Καραϊσκάκης για την 10η αγωνιστική της Super League.

Σε ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι όπου απουσίασε η πληθώρα καλών ευκαιριών, οι γηπεδούχοι είχαν την καλύτερη στιγμή με το δοκάρι του 13ου λεπτού. Η Δόξα Δράμας επέκτεινε στα τέσσερα συνεχόμενα ματς το αήττητό της, έστω κι αν δεν ήταν το αποτέλεσμα που προσδοκούσε απέναντι στην προτελευταία ομάδα της βαθμολογίας.

Η εικόνα της αναμέτρησης στη Δράμα:
3′ Σουτ του Αγγελόπουλου, άστοχο πάνω από το δοκάρι του Μπουργάνη.

7′ Σουτ από τον Δούμτσιο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Στεφανάκου.

8′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μαυριά, απομάκρινε δύσκολα ο Μπουργάνης με τις γροθιές.

13′ ΔΟΚΑΡΙ. Ο Μενσά από δεξιά πάσαρε στον Αγγελόπουλο, το σουτ του οποίου προσέκρουσε στο οριζόντιο δοκάρι.

17′ Σέντρα του Δούμτσιου από δεξιά, το σουτ του Παπανίκου από καλή θέση θα κοντράρει στο σώμα του Σπυρόπουλου.

19′ Σουτ του Μενσά, εύκολη επέμβαση του Μπουργάνη.

23′ Γέμισμα του Ρούνεϊ από αριστερά, η κεφαλιά του Δούμτσιου απέναντι στον Στεφανάκο δεν ήταν καλή.

34′ Εκτέλεση φάουλ του Γυφτοκώστα από αριστερά, δεν αντιμετώπισε πρόβλημα ο Στεφανάκος.

40′ Ο Μαυριάς δοκίμασε το πόδι του από μακριά, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο και κατέληξε στα χέρια του Μπουργάνη.

43′ Φάση διαρκείας με τον Μαυριά μέσα στη μικρή περιοχή, ο Μπουργάνης έχασε τον έλεγχο της μπάλας, αλλά ο Σαμπανίδης δεν μπόρεσε να τη στείλει στα αντίπαλα δίχτυα.

60′ Ο Στεφανάκος είπε “όχι” στο σουτ του Δούμτσιου, οποίος βγήκε απέναντι στον τερματοφύλακα της Δόξας.

Ήταν το τέταρτο σερί αήττητο παιχνίδι για την ομάδα της Δράμας, η οποία έχει συνολικά 6 αγώνες – 2 νίκες – 2 ισοπαλίες – 3 ήττες στα επτά (7) συνολικά ματς στο φετινό πρωτάθλημα. Στο αντίποδα ήταν η τέταρτη (4η) ισοπαλία για την ομάδα της Άρτας που έχει ακόμη μία νίκη και πέντε (5) ήττες σε δέκα (10) αναμετρήσεις.

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης): Στεφανάκος, Σπυρόπουλος, Μαρινάκης (46′ Κουτσιανικούλης), Μαυριάς, Παπαργυρίου, Σαμπανίδης (59′ Μπαράνκο), Αγιώτης, Χάμοντ, Μενσά (67′ Βάντερσον), Αγγελόπουλος (83′ Φυτόπουλος), Άντερσον.

ΑΕ Καραϊσκάκης (Γιάννης Μάγγος): Μπουργάνης, Παπανίκου, Τάμπας, Θεολόγου, Γιαννιώτης, Λόβριτς, Νταλακούρας (80′ Ρεμπανγκούκα), Χατζηδίμπας, Ρούνεϊ (65′ Μαύρου), Γυφτοκώστας (75′ Δερμιτζάκης), Δούμτσιος.