Δυνατή ΑΕΛ και μέσα στον Πειραιά με Ολυμπιακό! (+video)

Τη δεύτερη νίκη του στην Super League 2 πήρε ο Ολυμπιακός Β που επικράτησε εντός έδρας 1-0 της ΑΕΛ
Οι «ερυθρόλευκοι» αν και ζορίστηκαν απέναντι στην ΑΕΛ, χάρη σε ένα γκολ του Ιωάννη Κωστή κατάφεραν να πάρουν το τρίποντο και να κάνουν το 2/2 στον Βόρειο Όμιλο της Super League 2.

Την ίδια ώρα, οι «βυσσινί» έμειναν στους τρεις βαθμούς αφού μετά το 2-0 επί του Απόλλωνα Λάρισας, γνώρισαν την πρώτη τους φετινή ήττα από τους Πειραιώτες.

Ο Ολυμπιακός Β’ μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλε το ρυθμό του και απείλησε με τον Μαρίνο μετά από γύρισμα του Νίκολιτς στο πρώτο μέρος, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, όπως και ο Νικολιάς λίγα λεπτά αργότερα για την ΑΕΛ.

Στο δεύτερο μέρος, ο ρυθμός έπεσε, με τους Πειραιώτες να απειλούν, με τον Κωστή μετά από ασίστ του Μπα, να νικάει τον Θεωδορόπουλο και να κάνει το 1-0 στο 77′ λεπτό. Ο Ολυμπιακός πίεσε για ένα δεύτερο γκολ, με τον Κίτσο να χάνει καλή ευκαιρία στο 88′ λεπτό, με το τελικό σκορ να παραμένει στο 1-0.

Ολυμπιακός Β (Ιμπαγάσα): Τζολάκης, Κινκουέ, Ξενιτίδης, Μπαγκαλιάνης, Αποστολόπουλος, Σουλής, Σαπουντζής (46′ Μαυρουδής), Νίκολιτς, Μαρίνος (64′ Κίτσος), Βοΐλης (64′ Κωστής), Μπα (90+2′ Ντόι).

ΑΕΛ (Φυντάνης):Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος (84′ Θ. Παπαγεωργίου), Αμπούντ, Ηλιάδης, Μαξιμένκο, Κ. Παπαγεωργίου (84′ Γρηγορόπουλος), Κολομπίνο, Μαυριάς, Συμελίδης (60′ Ακούνια), Νικολιάς (75′ Ταχάρ), Όγκμποε.